Dwie rundy w Portugalii na inaugurację rajdowych mistrzostw Europy

Moto
Dwie rundy w Portugalii na inaugurację rajdowych mistrzostw Europy
fot. PAP

W nadchodzący weekend rywalizacja w portugalskim Rajdzie Serras de Fafe zainauguruje w sezonie 2022 walkę w mistrzostwach Europy. Dwa tygodnie później kierowcy spotkają się na trasach Rajdu Azorów.

Rally Serras de Fafe-Felgueiras-Cabreira e Boticas zostanie rozegrany w dniach 11-13 marca na trasach kontynentalnych Portugalii. Na starcie staną 54 załogi, wśród nich trzy z Polski.

 

Z jedynką pojedzie pierwszy wicemistrz Europy Hiszpan Efren Llarena, pilotowany przez mistrzynię Europy - Sarę Fernandez (Skoda Fabia Rally2).

 

Na liście startowej nie ma obrońcy tytułu Norwega Andreasa Mikelsena, który gromadzi budżet i chce w tym sezonie walczyć w mistrzostwach świata. W Portugalii nie pojedzie także drugi wicemistrz Europy 2021 Mikołaj Marczyk, który podobnie jak Norweg, planuje starty w MŚ.

 

W pierwszej rundzie ME na liście zgłoszeń są trzy polskie załogi: Łukasz i Tomasz Kotarba (Citroen C3 Rally2), w drugim sezonie w FIA ERC Igor Widłak i Daniel Dymurski w Fordzie Fiesta Rally3 oraz Tymoteusz Jocz i Maciej Judycki (Ford Fiesta Rally4).

 

Na starcie nie będzie Rosjanina Aleksieja Łukjaniuka, który w ubiegłym roku z powodu awarii samochodu stracił szansę walki o tytuł.

 

- Nie potrzebujemy wojny. Chcemy rywalizacji, przyjaźni i pokoju. Dopóki w Ukrainie umierają ludzie, nigdzie nie będziemy startowali - zadeklarował mający ukraińskie korzenie Rosjanin.

 

Startować natomiast planuje, ale z łotewską licencją Rosjanin Nikołaj Griazin (Skoda Fabia Rally2 Evo). Ma on w programie także starty w mistrzostwach świata, choć oczywiście nie we wszystkich rundach.

 

Szutrowy Rali Serras de Fafe-Felgueiras-Cabreira e Boticas ma siedemnaście odcinków specjalnych o długości 198,6 km.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Rajd Dakar 2022: Flash - 09.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie