Puchar Europy: Trzecie zwycięstwo Śląska Wrocław

Koszykarze Śląska Wrocław wygrali we własnej hali z Dolomiti Energa Trydent 77:68 (23:20, 17:20, 14:9, 23:19) w 13. kolejce grupy A Pucharu Europy. Dla zespołu ze stolicy Dolnego Śląska to trzecia wygrana w rozgrywkach.

Śląsk musiał wygrać z Dolomiti, aby zachować szansę na awans do play off i zadanie wykonał. Przez pierwsze dwie kwarty trwała wyrównana walka i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. Kluczowa okazała się trzecia odsłona spotkania.

Jej początek wyglądał podobnie jak wcześniejsze minuty – akcja za akcję, obrona za obronę. Po trzech minutach gry było 46:45, ale przez kolejne pięć Włosi nie potrafili znaleźć drogi do kosza Śląska. Wrocławianie też nie imponowali skutecznością, ale powoli budowali przewagę. Po trafieniu Aleksandra Dziewy, który w środę był najskuteczniejszym zawodnikiem, było 54:45.

W czwartej kwarcie Jordan Caroline wykorzystał dwa osobiste i Włosi zmniejszyli straty do sześciu oczek (65:59). W odpowiedzi Travis Trice trafił za "trzy", chwilę później dwa punkty dorzucił Ivan Ramljak (70:59) i losy spotkania były rozstrzygnięte.

Śląsk Wrocław - Dolomiti Energa Trydent 77:68 (23:20, 17:20, 14:9, 23:19)

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 25, Travis Trice 21, Kerem Kanter 10, Ivan Ramljak 8, Kodi Justice 5, Łukasz Kolenda 4, Jakub Karolak 3, Martins Meiers 1, D’Mitrik Trice 0, Szymon Tomczak 0

Najwięcej punktów dla Dolomiti Energa Trydent: Jordan Caroline 20, Cameron Reynolds 11, Toto Forray 10, Dominique Johnson 8