Liga Mistrzów: Hat-trick Karima Benzemy! Real wyeliminował PSG

Karim Benzema bohaterem Realu Madryt.

W środę Real Madryt i PSG zmierzyły się w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania okazał się Karim Benzema, który strzelił hat-tricka i przyczynił się do awansu swojej drużyny do ćwierćfinału dzięki wygranej 3:1.

Do szatni w przerwie w lepszych humorach schodzili piłkarze PSG, którzy powiększyli przewagę z pierwszego meczu. W 34. minucie co prawda sędzia nie uznał gola Kyliana Mbappe, gdyż dogrywający Francuzowi Nuno Mendes był na spalonym, ale kilka chwil później napastnik PSG pokonał golkipera Realu Madryt. Biorąc pod uwagę fakt, że ekipa z Francji wygrała pierwsze spotkanie 1:0, w przerwie ich sytuacja w kontekście awansu do ćwierćfinału była wręcz wymarzona.

W drugiej połowie, gdy wydawało się, że PSG ma wszystko pod kontrolą, fatalny błąd w obronie paryskiej ekipy wykorzystał Karim Benzema, który w 61. minucie doprowadził do remisu. Niewiele brakowało, a kilkadziesiąt sekund później Francuz zdobyłby drugą bramkę - tym razem piłka po uderzeniu głową poszybowała jednak nieznacznie obok bramki Gianluigiego Donnarummy.

Real poszedł za ciosem. W 76. minucie kapitalne podanie od Luki Modricia wykorzystał Benzema i po raz kolejny pokonał golkipera PSG. Chwilę później było... 3:1. Hat-tricka skompletował Benzema, a "Królewscy" wyszli na prowadzenie w dwumeczu. Jak się okazało, trzeci gol francuskiego napastnika ustalił wynik meczu i zapewnił awans podopiecznym Carlo Ancelottiego do ćwierćfinału.

Real Madryt - PSG 3:1 (0:1)
Bramki: Benzema 61, 76, 78 - Mbappe 39

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal (66. Lucas Vazquez), Eder Militao, David Alaba, Nacho - Luka Modrić, Toni Kroos (57. Eduardo Camavinga), Federico Valverde - Marco Asensio (57. Rodrygo), Karim Benzema, Vinicius Junior

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes - Danilo (81. Angel Di Maria), Marco Verratti, Leandro Paredes (71. Idrissa Gueye) - Neymar, Lionel Messi, Kylian Mbappe

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Real Madryt