EBL: Hit dla Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk

W meczu na szczycie Energa Basket Ligi Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali Enea Zastal BC Zielona Góra.

W meczu na szczycie tabeli Energa Basket Ligi Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali Enea Zastal BC Zielona Góra 80:63! Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Marcus Lewis z 18 punktami i 4 zbiórkami. 15 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty dla gości zdobył Nemanja Nenadić.

Spotkanie od początku toczyło się w rytmie “kosz za kosz”, a za ten fragment należy wyróżnić Marka Klassena i Nemanję Nenadicia. Dopiero po późniejszych akcjach Kanadyjczyka, a także Jakuba Musiała gospodarze uciekali na siedem punktów. Przemysław Żołnierewicz starał się na to reagować, kolejne zagranie dołożył też Nenadić, ale po 10 minutach było 23:17. W drugiej kwarcie Enea Zastal nadal starał się być blisko rywali w czym pomagali David Brembly i Jarosław Zyskowski - dzięki ich rzutom drużyna zbliżała się na trzy punkty. Grupa Sierleccy Czarni mieli słabszy moment w ataku, a kolejne zagranie Zyskowskiego dało prowadzenie przyjezdnym. Gospodarze odpowiedzieli jednak na to serią 7:0 i ponownie przejmowali inicjatywę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:35.

W trzeciej kwarcie nadal niezwykle aktywny był Nemanja Nenadić, ale zespół trenera Mantasa Cesnauskisa ciągle odpowiadał na jego rzuty. Po trójce Jarosława Zyskowskiego zielonogórzanie zbliżyli się na zaledwie punkt. Marcus Lewis oraz Billy Garrett sprawiali jednak, że to gospodarze nadal kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Kolejne zagranie Garretta sprawiło, że po 30 minutach było 56:50. Beau Beech oraz Marek Klassen trafiali z dystansu w kolejnej części meczu, a przewaga słupszczan wynosiła już dziewięć punktów. Po późniejszej akcji Mikołaja Witlińskiego różnica wzrosła do 15 punktów! Ekipa trenera Olivera Vidina nie była w stanie już na to zareagować. Ostatecznie Grupa Sierleccy Czarni zwyciężyli 80:63.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Enea Zastal BC Zielona Góra 80:63 (23:17, 15:18, 18:15, 24:13)

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Anthony Lewis 18, Marek Klassen 17, Mikołaj Witliński 10, Beau Beech 9, Dawid Słupiński 8, William Garrett 7, Jakub Musiał 7, Kalif Young 4, Bartosz Jankowski 0

Enea Zastal BC Zielona Góra: Nemanja Nenadic 15, Jarosław Zyskowski 14, Przemysław Żołnierewicz 12, David Brembly 7, Dragan Apic 6, Andy Mazurczak 4, Krzysztof Sulima 3, Devyn Marble 2, Tony Meier 0, Devoe Joseph 0