NHL: Przerwana seria Aleksandra Owieczkina

Aleksander Owieczkin

Grający w Washington Capitals Aleksander Owieczkin po trzech kolejnych meczach ze zdobyczą bramkową tym razem nie trafił do siatki rywali, a jego zespół przegrał po dogrywce z Edmonton Oilers 3:4 w lidze hokeja NHL.

Tym samym Rosjanin nadal dzieli z Czechem Jaromirem Jagrem trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w historii ligi. Obaj mają na koncie po 766 trafień. Lepsi od nich są tylko Wayne Gretzky (894 gole) i Gordie Howe (801).

Capitals doprowadzili do dogrywki na dwie sekundy przed zakończeniem trzeciej tercji po golu T.J. Oshiego. Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył w czwartej minucie doliczonego czasu gry Connor McDavid.

Szwedzki hokeista Capitals Nicklas Baeckstroem zdobył bramkę i miał asystę, dzięki czemu osiągnął granicę 1000 punktów w NHL, na co potrzebował 1037 meczów. Składają się na to 263 bramki i 737 asyst.