PŚ w biathlonie: Quentin Fillon Maillet najlepszy w sprincie na 10 km w Otepaeae. Polacy daleko

Quentin Fillon Maillet wygrał w estońskim mieście Otepaeae zawody w sprincie na 10 km.

Mistrz olimpijski Francuz Quentin Fillon Maillet wygrał w estońskim mieście Otepaeae zawody w sprincie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata. Najlepszy z czwórki Polaków, Grzegorz Guzik, został sklasyfikowany na 62. miejscu.

Francuz po raz trzeci, licząc od zakończenie zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, wygrał zawody PŚ w biathlonie. Lider klasyfikacji generalnej, podobnie jak 10 z 11 najlepszych na mecie zawodników, strzelał bezbłędnie. Na drugim miejscu finiszował Norweg Sturla Holm Laegreid - strata 7,2 s. Trzeci był Niemiec Benedikt Doll, który był gorszy od triumfatora o 11,1 s.

Najlepszy z czwórki Polaków, Grzegorz Guzik, przybiegł na 62. miejscu (2 rundy karne), ponad dwie minuty za Francuzem. Jan Guńka był 66., Marcin Zawół 79. a Przemysław Pancerz 81.

Estońskie miasto Otepaeae po raz pierwszy w historii jest gospodarzem zawodów biathlonowego Pucharu Świata. Impreza potrwa do niedzieli.

To ostatni występ Polaków w tym cyklu PŚ tego sezonu. W planie jest jeszcze runda PŚ w Oslo 17-20 marca, ale biało-czerwoni do stolicy Norwegii już nie pojadą. Zamiast tego powalczę o medale mistrzostw Polski w Dusznikach-Zdroju 15-18 marca.