Rzecznik PZPN: Rozmawiamy ze szkocką federacją ws. meczu towarzyskiego

Piłka nożna
Rzecznik PZPN: Rozmawiamy ze szkocką federacją ws. meczu towarzyskiego
Fot. PAP
PZPN rozmawia ze Szkocją o ewentualnym meczu towarzyskim.

PZPN cały czas rozmawia ze Szkotami ws. towarzyskiego meczu z udziałem obu drużyn - przekazał rzecznik prasowy polskiej federacji i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski. Spotkanie ma odbyć się 24 marca.

Biało-czerwoni mieli w tym terminie grać z Rosją w Moskwie półfinałowy mecz barażowy o awans na mundial, ale Międzynarodowa Federacja Piłkarska - na skutek dyskwalifikacji reprezentacji Rosji po agresji tego kraju na Ukrainę - przyznała Polsce walkower i drużyna Czesława Michniewicza awansowała bez gry do finału.

 

ZOBACZ TAKŻE: Katastrofa w Chelsea! Przyszłość klubu pod znakiem zapytania

 

Szkoci też mają wolny termin, ponieważ ich półfinał barażowy z Ukrainą FIFA przełożyła na czerwiec.

 

W obecnej sytuacji - jak wszystko na to wskazuje - dojdzie więc do towarzyskiego meczu Polski ze Szkocją. Nieoficjalnie wiadomo, że Szkoci chcą zagrać u siebie.

 

"Prowadzimy rozmowy z tamtejszą federacją. Na razie nie ma jeszcze ostatecznej decyzji. Po ustaleniu wszystkich kwestii poinformujemy o tym publicznie" - powiedział Kwiatkowski.

 

Wiadomo na pewno, że zgrupowanie kadry Michniewicza rozpocznie się 21 marca, prawdopodobnie na Śląsku.

 

Reprezentacja Polski czeka na wyłonienie finałowego rywala w barażach o mundial - będzie nim zwycięzca meczu Szwecji z Czechami. Decydujące o awansie na MŚ spotkanie odbędzie się 29 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie