Uruchomiono infolinię dla sportowców z Ukrainy przybywających do Polski

Inne
Uruchomiono infolinię dla sportowców z Ukrainy przybywających do Polski
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Od 24 lutego granicę polsko-ukraińską przekroczyło 1,43 miliona osób.

Od czwartku działa specjalna infolinia dla sportowców z Ukrainy, którzy są w drodze do Polski albo już tutaj przebywają. Infolinia ma być wsparciem w znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania i bazy do kontynuacji treningów. Za projekt odpowiada Ministerstwo Sportu i Turystyki.

– Zależy nam, aby sportowcy z Ukrainy, którzy zdecydują się pozostać w Polsce na dłużej, mieli możliwość kontynuacji treningu w bezpiecznym dla nich otoczeniu. Wierzymy, że w tym niezwykle trudnym momencie ich życia, da im to choć namiastkę normalności. Polska będzie dla nich teraz drugim sportowym domem. Chcemy, aby wiedzieli, że mogą liczyć na polskie środowisko sportowe. Zrobimy co w naszej mocy, by wesprzeć ich w codziennym funkcjonowaniu – wyjaśnia cytowana w komunikacie Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

 

Zobacz także: Siatkarki Developresu musiały zdjąć opaski wspierające Ukrainę. To decyzja CEV (WIDEO)

 

Jak dodano, inicjatywę od początku wspiera Polska Agencja Antydopingowa oraz Polski Związek Piłki Nożnej. W pomoc dla zawodników z Ukrainy zaangażowanych jest wiele organizacji, w tym związki sportowe, ośrodki sportu czy Centralne Ośrodki Sportu, do których przybywają sportowcy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej MSiT.

 

 

Działania infolinii koordynują przedstawicielki Ukraińskiej Agencji Antydopingowej oraz Ukraińskiego Ministerstwa Młodzieży i Sportu, które są pod opieką POLADA i Instytutu Sportu.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie