Alpejski PŚ: Maryna Gąsienica-Daniel 10. w slalomie gigancie w Aare. Zwycięstwo Petry Vlhovej

Petra Vlhova wygrała slalom gigant w Aare

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 10. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata w Aare. Wygrała Słowaczka Petra Vlhova, przed Włoszką Martą Bassino i liderką klasyfikacji generalnej Amerykanką Mikaelą Shiffrin.

Po pierwszym przejeździe Gąsienica-Daniel zajmowała 14. miejsce ze sporą stratą do prowadzącej Vlhovej. W drugim Polka uzyskała piąty czas, co pozwoliło jej awansować o cztery pozycję. Do Słowaczki, która odniosła 26. pucharowe zwycięstwo w karierze, straciła 2,70.

Bardzo interesująco zapowiada się walka o małą Kryształową Kule w slalomie gigancie. Do zakończenia sezonu pozostały już tylko finałowe zawody w Courchevel/Meribel, a mistrzyni olimpijska w tej konkurencji Szwedka Sara Hector ma tylko pięć punktów przewagi nad Francuzką Tessą Worley oraz 51 nad Shiffrin. Szwedka w środę po pierwszym przejeździe była trzecia, ale w drugim wypadła z trasy. Gąsienica-Daniel w punktacji swojej koronnej konkurencji zajmuje dziewiąte miejsce.

W klasyfikacji generalnej PŚ Shiffrin ma 77 punktów przewagi nad Vlhovą. Gąsienica-Daniel jest 33.