Dwaj nowi trenerzy siatkarskich reprezentacji Polski

Siatkówka
Dwaj nowi trenerzy siatkarskich reprezentacji Polski
fot. Cyfrasport

Maciej Kromrych i Artur Sierzchuła będą zajmować się kadrami Polski U–13 i U–14. Obaj dotąd pracowali w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych.

Nowy szkoleniowiec kadry siatkarzy U–14 Artur Sierzchuła mieszka w Nakle i pracuje w klubie NTS Trójka. Niedawno był w Gruzji, gdzie szkolił tamtejszych trenerów. W kwestionariuszu na portalu SOS powiedział o sobie, że jest "pozytywnie nakręcony", jego pasjami są "sport i podróże", a marzeniem jest "wychować mistrza olimpijskiego".

 

Zobacz także: Bartłomiej Piekarczyk poprowadzi reprezentację Polski siatkarek U–21

 

"Bez radości z pracy nie ma radości życia!!!" Wczoraj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej z rąk Prezesa - Sebastiana Świderskiego, otrzymałem oficjalną nominację na Trenera Kadry Polski U–14" – napisał Sierzchuła na Facebooku. Szkoleniowiec podziękował też trenerom Waldemarowi Wspaniałemu, Zbigniewowi Krzyżanowskiemu i Krzysztofowi Felczakowi.

 

 

Maciej Kromrych jest bydgoszczaninem, związanym od lat z tamtejszym Pałacem.

 

– Zaczynałem pracę z najmłodszymi, a później zajmowałem się coraz starszymi grupami – stwierdził.

 

Wśród osiągnięć ma medale zdobywane ze swoimi drużynami.

 

– Gdzieś tam się pojawiałem i zostałem dostrzeżony przez trenera Zbigniewa Krzyżanowskiego i kierownictwo SOS-ów – przyznał.

 

Kromrych będzie prowadzi kadrę dziewcząt urodzonych w 2010 roku. Dziś grają one w minisiatkówkę w trójkach, ale już na letnim kampie w Białej Podlaskiej mają trenować jak zawodniczki młodzieżowe. Pierwsza impreza czeka nas za trzy lata, ale wcześniej trener chciałby, żeby drużyna mogła występowali w turniejach towarzyskich.

 

– Rozpoczynamy selekcję i mam nadzieję, że żaden talent nam nie umknie – dodał.

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie