EBL: Przełamanie Anwilu, wygrana w Sopocie

Anwil Włocławek pokonał Trefl Sopot

Anwil przełamał swoją niemoc w Energa Basket Lidze! Zespół z Włocławka pokonał na wyjeździe Trefla Sopot 89:82.

Kamil Łączyński na początku meczu dwukrotnie trafiał z dystansu, a Anwil prowadził już 12:6. Po późniejszych akcjach Luke’a Petraska przewaga dość szybko wzrosła do ośmiu punktów. Starał się na to reagować Yannick Franke, ale w tym momencie to nie wystarczało. Włocławianie świetnie rzucali z dystansu (również Michał Nowakowski), a po rzutach wolnych Kyndalla Dykesa i Jonaha Mathewsa po 10 minutach było 20:34. Drugą kwartę przyjezdni rozpoczęli od serii 8:0, więc po akcji 2+1 Luke’a Petraska mieli już 22 punkty przewagi. Sopocianie odpowiedzieli na to… dziewięcioma punktami z rzędu! Ekipa trenera Marcina Stefańskiego zaczęła prezentować się zdecydowanie lepiej, ale po pierwszej połowie i kolejnej akcji Mathewsa to goście wygrywali 39:54.

Trzecią kwartę zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczął od kolejnej serii - tym razem 8:0 - głównie dzięki dobrej skuteczności Zigi Dimca. Yannick Franke był jednak bardzo aktywny i starał się na reagować. Po kolejnych zagraniach reprezentanta Holandii i trafieniach DeAndre Davisa Trefl przegrywał tylko 8 punktami! Ostatecznie zagranie Dimca sprawiło, że po 30 minutach było 59:71. W kolejnej części meczu Anwil przede wszystkim starał się kontrolować sytuację na parkiecie, w czym pomagali Kamil Łączyński i Maciej Bojanowski. W pewnym momencie Trefl odpowiedział jednak serią 6:0 i ciągle był bardzo blisko - po późniejszym rzucie Franke przegrywał ponownie tylko ośmioma punktami. W kluczowych momentach nie zawodzili jednak Mathews oraz Bojanowski i ostatecznie to włocławianie cieszyli się ze zwycięstwa 89:82.

Najlepszym graczem gości był Ziga Dimec z 16 punktami i 6 zbiórkami. Yannick Franke zdobył dla gospodarzy 25 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 82:89 (20:34, 19:20, 20:17, 23:18)

Trefl Sopot: Yannick Franke 25, Josh Sharma 14, DeAndre Davis 13, Michał Kolenda 11, Darious Moten 8, Paweł Leończyk 5, Mateusz Szlachetka 3, Angelo Warner 2, Karol Gruszecki 1.

Anwil Włocławek: Ziga Dimec 16, Jonah Mathews 14, Luke Petrasek 14, Kamil Łączyński 13, Maciej Bojanowski 9, Kyndall Dykes 8, James Bell 7, Michał Nowakowski 5, Sebastian Kowalczyk 3, Łukasz Frąckiewicz 0, Marcin Woroniecki 0