Kto zagra w Memoriale Wagnera 2022? Poznaliśmy wszystkich uczestników

Siatkówka
Kto zagra w Memoriale Wagnera 2022? Poznaliśmy wszystkich uczestników
fot. Cyfrasport
W Memoriale Wagnera 2022 Polska zagra m.in. z Serbią.

Poznaliśmy wszystkich uczestników XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Turniej odbędzie się w dniach 18–20 sierpnia 2022 roku w Tauron Arenie Kraków. Zagrają w nim: Polska, Argentyna, Iran oraz Serbia.

Organizatorzy Memoriału Wagnera ogłosili w piątek wszystkich uczestników tegorocznej edycji turnieju. Impreza zapowiada się niezwykle interesująco, bo obsada jest mocna.

 

Zobacz także: Wiemy, gdzie zostanie rozegrany Memoriał Wagnera 2022

 

W krakowskiej Tauron Arenie zagrają drużyny ze światowej czołówki: Polska (mistrz świata), Argentyna (brązowy medalista igrzysk w Tokio), Iran (mistrz Azji) oraz Serbia. Dla Argentyńczyków to drugi występ w Memoriale, Iran zagra po raz trzeci, a dla reprezentacji Serbii to już piąty start. 

 

 

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to prestiżowy turniej towarzyski. Impreza organizowana jest dla uczczenia pamięci najsłynniejszego polskiego trenera siatkarskiego, który doprowadził męską reprezentację Polski do mistrzostwa świata (Meksyk 1974) i złotego medalu igrzysk olimpijskich (Montreal 1976).

 

 

Pierwszą edycję turnieju rozegrano w 2003 roku. Polska wygrała tę imprezę dziewięciokrotnie, w tym poprzednią edycję rozegraną w 2021 roku. Kolejne miejsca zajęły Egipt, Norwegię i Azerbejdżan. Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) imprezy otrzymał Wilfredo Leon.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie