WTA w Indian Wells: Iga Świątek z awansem, mimo początkowych kłopotów

Iga Świątek awansowała do kolejnej rundy turnieju WTA w Indian Wells

Iga Świątek mimo porażki w pierwszym secie pokonała Anhelinę Kalininę 2:1 (5:7, 6:0, 6:1). Dzięki temu Polka awansowała do 1/16 finału turnieju WTA w Indian Wells.

Mecz swoim serwisem rozpoczęła Świątek. Chociaż Kalinina miała szansę, by przełamać rywalkę, to Polce udało się zacząć spotkanie o wygranego gema. Gra była wyrównana. Mimo kilku przełamać żadna z zawodniczek nie była w stanie odskoczyć przeciwniczce. Dopiero pod koniec seta Ukraince udało się wygrać dwa gemy z rzędu. Dzięki temu triumfowała w pierwszej części spotkania 7:5.

Przegrany set zadziałał na Świątek jak płachta na byka. Polka zaczęła dominować na korcie. Bez problemu wygrała sześć gemów z rzędu, tym samym doprowadzając do wyrównania. Sytuacja wyglądała podobnie w ostatniej części tego pojedynku. Tenisistka z Raszyna bezwzględnie wykorzystywała wszystkie błędy rywalki. Dzięki temu wygrał trzeciego seta, tracąc w tym czasie tylko jednego gema.

Tym samym Świątek awansowała do 1/16 finału turnieju WTA w Indian Wells. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z triumfatorką meczu Beatriz Haddad Maia - Clara Tauson.

Iga Świątek - Anhelina Kalinina 2:1 (5:7, 6:0, 6:1)