Bundesliga: Gol Lewandowskiego nie wystarczył. Nieskuteczny Bayern stracił punkty

Robert Lewandowski doprowadził do remisu.

W sobotę Bayern Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, zmierzył się w wyjazdowym starciu z Hoffenheim w ramach Bundesligi. Napastnik reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

W pierwszej połowie wynik meczu otworzyli gospodarze. Christoph Baumgartner w 32. minucie skutecznie zamknął dośrodkowanie z bocznego sektora gry i pokonał Manuela Neuera. Hoffenheim nie prowadziło jednak do przerwy, gdyż w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Lewandowski.

Po przerwie świetne sytuacje do strzelenia gola mieli między innymi Serge Gnabry, Jamal Musiala czy Thomas Muller. Fatalna skuteczność piłkarzy z Monachium w drugiej połowie sprawiła, że spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i stratą punktów lidera Bundesligi.

Dla Lewandowskiego było to 29. trafienie w tym sezonie Bundesligi. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, kapitan reprezentacji Polski strzelił w barwach Bayernu 43 gole.

Hoffenheim - Bayern Monachium 1:1 (1:1)
Bramki: Baumgartner 32 - Lewandowski 48