Igrzyska paraolimpijskie: Sobotnie wyniki Polaków

Oto wyniki Polaków przedostatniego dnia igrzysk paraolimpijskich.

Jeżeli chodzi o sobotnie występy Biało-Czerwonych na igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie, to kciuki trzymaliśmy za naszych biegaczy narciarskich, którzy rywalizowali w biegu średnim. Sprawdźcie sobotnie wyniki Polaków!

Jako pierwsi na start wyszli rywalizujący w kategorii stojącej Iweta Faron oraz Witold Skupień, którzy zajęli odpowiednio 8. i 11. miejsce.

Następnie w kategorii VI, oznaczającej dysfunkcje wzroku, 11. miejsce zajęła para Piotr Garbowski i Kuba Twardowski, a jako 14. linię mety przecięła dwójka w składzie Paweł Gil i Michał Lańda. Na 15. lokacie uplasowali się z kolei Paweł Nowicki i Jan Kobryń. Niestety biegu nie ukończyły Aneta Górska i Catherine Spierenburg.

Jadący na sledżach Monika Kukla i Krzysztof Plewa zajęli odpowiednio 11. i 14. miejsce.

W nocy z soboty na niedzielę ostatnie starty Polaków w Pekinie, czekają nas bowiem sztafety mixed i open. Będzie to ostatnia prosta kończących się igrzysk paraolimpijskich.