Kolejny problem Chelsea! Sytuacja klubu jest tragiczna

Piłka nożna
Kolejny problem Chelsea! Sytuacja klubu jest tragiczna
PAP
Sklep z gadżetami Chelsea jest zamknięty.

Przyszłość Chelsea maluje się w czarnych barwach. W ostatnich dniach głośno mówi się o sankcjach nałożonych na klub, którego właścicielem jest Roman Abramowicz. Angielskie media donoszą, że czołowi piłkarze "The Blues" zamierzają rozwiązać kontrakty.

Dopóki Chelsea nie pozyska nowego właściciela, przyszłość klubu wisi na włosku. W tym momencie angielski gigant nie może dokonywać transferów, ani przedłużać kontraktów ze swoimi piłkarzami. Dodatkowo, triumfatorzy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów nie mogą nawet sprzedawać biletów na mecze oraz klubowych gadżetów. Zablokowane zostały konta klubowe, co utrudnia wypłaty zawodnikom i pracownikom klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co dalej z Chelsea? Oto sankcje, które dotknęły klub

 

Abramowicz może sprzedać Chelsea, ale nie może na niej zarobić z tytułu sprzedaży. Pieniądze miałyby zostać zamrożone, a następnie wręczone na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Całej sprawie przygląda się brytyjski rząd. Chelsea obecnie może rywalizować na specjalnej licencji. Nie może wydawać więcej niż 20 tysięcy funtów na podróże.

 

"The Telegraph" informuje, że kilku czołowych graczy Chelsea już rozmawiało ze swoimi prawnikami w kontekście m.in. rozwiązania umowy z klubem, gdyby jego trudna sytuacja miała się przedłużyć. Problemy finansowe mogłyby też oznaczać odjęcie punktów w tabeli Premier League. Angielscy dziennikarze donoszą, że sytuacja w Chelsea jest tragiczna.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie