PKO BP Ekstraklasa: Ariel Mosór dał zwycięstwo Piastowi Gliwice

Ariel Mosór był bohaterem meczu Piast Gliwice - Lechia Gdańsk.

Piast Gliwice pokonał u siebie Lechię Gdańsk 1:0 w sobotnim meczu 25 kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów zdobył głową Ariel Mosór.

Obywatele Ukrainy, których pojawiło się ponad 60, mogli obejrzeć mecz na stadionie za darmo. Zostali powitani w ojczystym języku przez spikera i oklaskami przez polską część widowni.

Pierwszą część obecni na trybunach kibice mogli rozpatrywać wyłącznie w kategorii korzyści płynących z wyjścia z domu i dotlenienia się. Nie zobaczyli ani jednego celnego strzału, żadnej groźnej sytuacji. Wiele było za to w grze obu drużyn nieporozumień, niecelnych podań, strat piłki. Mimo to, gospodarze mogli schodzić do szatni prowadząc. W doliczonym czasie, po dośrodkowaniu Toma Hateleya z rzutu rożnego, Kamil Wilczek głową posłał piłkę obok słupka.

Krótko po wznowieniu gry gdańskiego bramkarz do interwencji zmusił z bliska Damian Kądzior. Niespełna 10 minut później po drugiej stronie boiska „główkował” Maciej Gajos, a Frantisek Plach bez trudu złapał piłkę. Obie drużyny zagrały w drugiej połowie aktywniej w ofensywie, a strzelecką niemoc przerwali gospodarze. Po centrze Hateleya z rzutu rożnego Ariel Mosór z bliska głową pokonał Dusana Kuciaka, zdobywając pierwszego w tym roku gola Piasta na własnym stadionie.

Najciekawsze były końcowe minuty spotkania. Lechia walczyła o remis i blisko tego był Łukasz Zwoliński, który nie sięgnął piłki tuż przed bramką Piasta. Podwyższyć prowadzenie mógł z kolei Alberto Toril. Hiszpański napastnik miał przed sobą tylko golkipera gości i trafił w niego.

Gdańszczanie przegrali piąty z rzędu wyjazdowy mecz w lidze. Piast natomiast wygrał po raz pierwszy przed własną publicznością w tym roku.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: Mosór 68

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór - Arkadiusz Pyrka, Tom Hateley, Michał Chrapek, Jakub Holubek - Tihomir Kostadinov (76. Michał Kaput), Kamil Wilczek (76. Alberto Toril), Damian Kądzior (90. Rauno Sappinen)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - David Stec (75. Christian Clemens), Michał Nalepa, Mario Maloca (82. Kristers Tobers), Conrado (82. Rafał Pietrzak) - Joseph Ceesay, Tomasz Makowski, Marco Terrazzino, Maciej Gajos (75. Flavio Paixao), Kacper Sezonienko (65. Filip Koperski) - Łukasz Zwoliński

Żółte kartki: Pyrka - Conrado, Zwoliński, Terrazzino.