Premier League: Hat-trick i rekord Cristiano Ronaldo, Manchester United pokonał Tottenham

Cristiano Ronaldo skompletował hat-tricka w meczu z Tottenham Hotspur.

Cristiano Ronaldo zdobył trzy bramki, a jego Manchester United pokonał u siebie Tottenham Hotspur 3:2 w meczu 29. kolejki Premier League. Portugalski piłkarz w swojej klubowej i reprezentacyjnej karierze strzelił łącznie 807 goli, co czyni go rekordzistą.

Ronaldo swój festiwal rozpoczął w 12. minucie, kiedy uderzył zza pola karnego. W 38. wykończył szybki kontratak po podaniu Jadona Sancho, a w 81. popisał się celnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alexa Tellesa.

Tottenham zdobył bramki za sprawą Harry'ego Kane'a z rzutu karnego w 35. minucie i samobójczego trafienia Harry'ego Maguire'a w 71.

- Cristiano Ronaldo i Lionel Messi to najlepsi piłkarze na świecie. Gdyby nie Cristiano, nie byłby to dobry wieczór dla Manchesteru - podkreślił trener londyńczyków Antonio Conte.

Na dorobek Ronaldo składa się 450 goli dla Realu Madryt, 136 dla Manchesteru, 101 dla Juventusu Turyn, 5 dla Sportingu Lizbona oraz 115 dla reprezentacji Portugalii. Za dotychczasowego rekordzistę uchodził austriacko-czeski piłkarz Josef Bican, który w latach 1931-1955 miał zdobyć 805 goli.

W tabeli Premier League Manchester zajmuje czwarte, a Tottenham siódme miejsce.