PŚ w biathlonie: Monika Hojnisz-Staręga z najlepszym wynikiem w sezonie

Monika Hojnisz-Staręga zajęła 11. miejsce w biegu ze startu wspólnego na dystansie 12,5 km w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Otepaeae. Zwyciężyła Szwedka Elvira Oeberg.

Drugie miejsce zajęła Niemka Denise Herrmann ze stratą 4,5 s, a trzecie liderka Pucharu Świata Norweżka Marte Olsbu Roeiseland - strata 4,8 s. Polka straciła 51,0 s.

Oeberg zaprezentowała doskonała formę, spudłowała tylko raz podczas drugiego strzelania. Na mecie zameldowała się o cztery sekundy przed Herrmann, która na finiszu minimalnie wyprzedziła Roeiseland. Niemka pokonała o jedną rundę karną więcej od Norweżki.

Udanie zakończyła sezon Hojnisz-Staręga. Na strzelnicy miała tylko jedno pudło, w efekcie zajęła 11. lokatę. W połowie dystansu Polka była nawet ósma, ale później wyprzedziły ją trzy rywalki.

Nie licząc igrzyska w Pekinie, gdzie zajęła dziewiąte miejsce w olimpijskim biegu na dochodzenie na 10 km, jedenasta lokata to jej najlepszy rezultat w tegorocznym sezonie Pucharu Świata.

W sobotę odbyły się biegi ze startu wspólnego, a na niedzielę zaplanowana jest sztafeta mieszana 4x7,5 km oraz supermikst.

Zawody PŚ w Otepaeae są ostatnimi z udziałem polskich biathlonistów, którzy w przyszłym tygodniu walczyć będą o medale mistrzostw kraju w Dusznikach-Zdroju. Decydująca runda PŚ odbędzie się w dniach 17-20 marca w Oslo.