Serie A: Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w meczu Sampdoria - Juventus

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w meczu Sampdoria - Juventus.

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w meczu Juventusu z Sampdorią. Ekipa Polaka wygrała 3:1 w sobotnim spotkaniu Serie A.

Juventus prowadził do przerwy 2:0. Wynik meczu niefortunnie samobójczym trafieniem otworzył Maya Yoshida, a drugiego gola z rzutu karnego dorzucił Alvaro Morata.

W drugiej połowie doskonałą szansę na kontaktowego gola zmarnował Antonio Candeva. W 74. minucie były piłkarz Interu Mediolan mógł strzelić gola na 1:2, ale Szczęsny obronił jego strzał z rzutu karnego.

10 minut później Szczęsnego pokonał co prawda Abdelhamid Sabiri, ale chwilę później wynik na 3:1 podwyższył Morata i ostatecznie "Stara Dama" zdobyła trzy punkty.

Dla Szczęsnego nie była to pierwsza obroniona jedenastka w tym sezonie. Wcześniej bramkarz reprezentacji Polski obronił między innymi uderzenie Lorenzo Pellegriniego w szalonym meczu z Romą (4:3).

Sampdoria - Juventus 1:3 (0:2)
Bramki: Sabiri 84 - Yoshida 23 (gol samobójczy), Morata 34 (rzut karny), 88