EBL: Zwycięstwo Twardych Pierników w derbach

Derby województwa kujawsko-pomorskiego w Energa Basket Lidze dla zespołu z Torunia! Twarde Pierniki pokonały w Bydgoszczy Enea Abramczyk Astorię 81:70.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie i po wsadzie Klavsa Cavarsa prowadzili już 11:2. Twarde Pierniki odpowiadały, ale po trójce Michała Chylińskiego przewaga wynosiła już 10 punktów. Torunianie byli skuteczniejsi w kolejnej fazie - ciekawe akcje pokazywał przede wszystkim Aaron Cel. Po jego trójce goście przegrywali tylko trzema punktami, a po chwili do remisu doprowadził Roko Rogić. Ostatecznie po rzutach wolnych Alana Herndona po 10 minutach było 23:21. W drugiej kwarcie indywidualna akcja Jamesa Eadsa dawała nawet przewagę przyjezdnym. Teraz mecz toczył się w rytmie “kosz za kosz”, a żadna z drużyn nie była w stanie zbudować większego prowadzenia. Obie ekipy jednocześnie nie grały już tak ofensywnie, jak wcześniej. Ostatecznie jednak po rzutach wolnych Rogicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:42.

W trzeciej kwarcie goście uciekali na pięć punktów po kolejnej akcji Jamesa Eadsa. Później wzrastała ona nawet do ośmiu punktów dzięki zagraniu Jahennsa Manigata. W tej części meczu Enea Abramczyk Astoria miała problemy z “rozkręceniem” swojej ofensywy. Twarde Pierniki bardzo dobrze to wykorzystały i miały nawet 16 punktów przewagi. Po zagraniu 2+1 Eadsa po 30 minutach było 54:71. W kolejnej kwarcie sytuację starał się zmieniać Andrzej Pluta, swoje akcje dokładał też Mateusz Zębski. To jednak nie wystarczało na dobrze dysponowanych rywali - w ważnym momencie trójkę trafił Bartosz Diduszko. Ostatecznie drużyna trenera Ivicy Skelina zwyciężyła w derbowym spotkaniu 81:70.

Najlepszym graczem gości był James Eads z 28 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami. Andrzej Pluta rzucił dla gości 15 punktów.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Twarde Pierniki Toruń 70:81 (23:21, 17:21, 14:29, 16:10)

Punkty:

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Andrzej Pluta 15, Mateusz Zębski 13, Klavs Cavars 12, Wesley Washpun 9, Michał Chyliński 9, Jakub Nizioł 6, Roderick Camphor 4, Alan Herndon 2, Michał Krasuski 0, Patryk Kędel 0.

Twarde Pierniki Toruń: James Eads III 28, Aaron Cel 14, Roko Rogic 12, Daniel Amigo 10 (12 zb.), Bartosz Diduszko 7, Jahenns Manigat 6, Przemysław Karnowski 2, Michał Kołodziej 2, Michał Samsonowicz 0.