Fortuna 1 Liga: Kolejna wpadka Widzewa. Zremisował w Polkowicach

Skrzydłowy Widzewa Łódź Bartłomiej Pawłowski nie zdołał wspomóc swojego zespołu na tyle, by ten pokonał rywala.

Piłkarze wicelidera Widzewa zaledwie zremisowali 0:0 z ostatnim Górnikiem Polkowice w 23. kolejce 1. ligi. Potknięcie łodzian wykorzystała m.in. Korona Kielce, która po zwycięstwie 2:1 nad Resovią jest trzecia, ze stratą zaledwie trzech punktów do drugiej lokaty.

Widzewiacy od połowy października, czyli od kontuzji Juliusza Letniowskiego (wrócił tylko na chwilę w końcówce tamtego roku), odnieśli tylko dwa ligowe zwycięstwa.

Na dodatek problemów zdrowotnych w drużynie jest więcej. W pierwszej połowie meczu z ekipą z Polkowic, który odbył się w Głogowie (gospodarzem był Górnik), groźnie wyglądającej kontuzji doznał bramkarz Jakub Wrąbel. Kilka dni temu poinformowano, że do końca sezonu nie zagra kapitan zespołu - obrońca Daniel Tanżyna.

W tabeli Widzew ma 43 punkty i już tylko o trzy wyprzedza trzecią Koronę, a o pięć czwartą Arkę Gdynia.

Kielczanie, po dwóch remisach, odnieśli w niedzielę pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Pokonali u siebie Resovię 2:1.

Do niespodzianki doszło natomiast tego dnia w Niepołomicach, gdzie walcząca o utrzymanie Puszcza wygrała z siódmym Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:2.

Tempa nie zwalnia zdecydowany lider Miedź. W sobotę legniczanie pokonali na wyjeździe GKS Jastrzębie 2:0, choć przez większość meczu - od 25. minuty - grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę zobaczył wówczas Carlos Julio Martinez.

Prowadzeni przez Wojciecha Łobodzińskiego piłkarze z Legnicy odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu. Łącznie są już niepokonani od 26 września, w tabeli mają aż 53 punkty.

Świetnie spisuje się również Arka (38 pkt). Drużyna Ryszarda Tarasiewicza wygrała w sobotę w Opolu z Odrą 3:1. Do przerwy prowadziła już 3:0, a mogła wyżej, bo stworzyła wiele groźnych sytuacji.

Gdynianie odnieśli czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo (strzelili w tych meczach łącznie 16 goli) i potwierdzili, że będą się liczyć w walce o bezpośredni awans do ekstraklasy.

Bezpośrednią promocję do ekstraklasy uzyskają dwie najlepsze drużyny, a o trzecią przepustkę powalczą w barażach zespoły z miejsc 3-6.