Fortuna 1 Liga: Skromne zwycięstwo Korony w meczu z Resovią

Dawid Błanik (z prawej) strzelił gola i wywalczył rzut karny

Korona Kielce wygrała na swoim boisku z Apklan Resovią Rzeszów 2:1. Tym samym "Złocisto-Krwiści" odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi.

Korona otworzyła wynik spotkania w 25. minucie. Piłkę w polu karnym Resovii otrzymał Dawid Błanik. Rafał Mikulec po chwili sfaulował byłego piłkarza Sandecji Nowy Sącz. Przez to sędzia musiał wskazać na jedenasty metr. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Jakub Podgórski. Chociaż Branislav Pindroch dobrze wyczuł zamiar strzelca, to nie był w stanie zatrzymać mocnego strzału. Przez to gospodarze wyszli na prowadzenie.

Przed końcem pierwszej połowy goście mieli okazję na wyrównanie wyniku. Marek Mróz popisał się dobrym uderzeniem. Po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę. Następnie futbolówka znalazła się w rękawicach Konrada Forenca.

Na początku drugiej części starcia Resovia strzeliła wyrównującego gola. Damian Hilbrycht dośrodkował piłkę w pole karne kielczan. Mikulec był w stanie znaleźć sobie miejsce w szesnastce rywali i oddać strzał głową. Golkiper gospodarzy nie miał szans przy uderzeniu z tak bliskiej odległości.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem Korona ponownie wyszła na prowadzenie w tym meczu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Błanik. Zawodnik klubu z Kielc skierował piłkę do siatki gospodarzy klatką piersiową. Przy tym trafieniu asystował Dalibor Takac, który dołączył do zespołu ze stolicy województwa świętokrzyskiego podczas ostatniego okienka transferowego. Dzięki tej bramce Korona wygrała spotkanie, tym samym odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi.

Korona Kielce – Resovia Rzeszów 2:1 (1:0).

Bramki: Jacek Podgórski 26, Dawid Błanik 72 - Rafał Mikulec 54