MŚ w lotach: Słoweńcy zdominowali konkurs drużynowy. Polacy na piątym miejscu

Reprezentacja Słowenii sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata w lotach narciarskich w Vikersund. Podium uzupełnili Niemcy i Norwegowie. Polacy ukończyli zmagania na piątym miejscu.

Po pierwszej serii Słoweńcy wyprzedzili Niemców aż o 63,4 pkt. Różnice między kolejnymi zespołami były mniejsze. Austria do lidera traci 77,2 pkt, a Norwegia 84,4.

Z Polaków niespodziewanie zawiódł Kamil Stoch - 194 m. Jakub Wolny uzyskał 215,5 m, Piotr Żyła 210,5 m, a Dawid Kubacki 213 m.

W drugiej odsłonie stało się jasne, że Słoweńcy znajdują się poza zasięgiem reszty stawki. Walkę o miejsca na podium stoczyli Norwegowie, Niemcy i Austriacy. Ostatecznie na drugiej lokacie zmagania ukończyli Niemcy. Trzecie miejsce przypadło Norwegom. Polacy uplasowali się na piątej pozycji.