Plus Liga: Aluron CMC Warta górą w starciu z Projektem

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała Projekt Warszawa 3:1 (25:21, 22:25, 27:25, 25:22) w spotkaniu 23. kolejki PlusLigi. Gospodarze wrócili na zwycięskie tory po dwóch ligowych porażkach z rzędu. Z kolei Projekt zapisał na swoje konto dziesiątą porażkę w tym sezonie.

Podopieczni Igora Kolakovicia szybko wyszli na prowadzenie. Przy stanie 7:4 po raz pierwszy przeważali trzema punktami. Później zawiercianie utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami. Ostatecznie pierwsza partia padła ich łupem i zakończyła się wynikiem 25:21.

W drugim secie Projekt zabrał się do odrabiania strat. Warszawianie prowadzili nawet 8:4. Wtedy przebudziła się ekipa z Zawiercia. Gospodarze doprowadzili do wyniku 14:11. W kolejnych minutach rywalizacja stała się bardziej zacięta. W końcówce seta na prowadzenie wyszli zawodnicy z Warszawy. Podopieczni Andrei Anastasiego utrzymali przewagę i wygrali partię 25:22.

Przez pewien czas wydawało się, że trzecia odsłona również zakończy się udanie dla Projektu, Gracze z Warszawy doprowadzili do stanu 22:16. Wtedy przebudzili się gospodarze, którzy zdobyli cztery punkty z rzędu. Końcówka seta była już wyrównana. Projekt zmarnował trzy piłki setowe. Aluron CMC Warta doprowadziła do gry na przewagi, w której zwyciężyła 27:25.

Czwarty set długo był wyrównany. Kiedy na tablicy wyników pojawił się wynik 15:15, skuteczniejsi stali się zawiercianie. Wypracowali sobie przewagę, którą utrzymali do końca partii. Aluron CMC Warta wygrał 25:22 i cały mecz 3:1. MVP spotkania został Uros Kovacević, który zdobył aż 30 punktów.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa 3:1 (25:21, 22:25, 27:25, 25:22)

MVP: Uros Kovacević

Aluron CMC Warta Zawiercie: Facundo Conte, Dawid Konarski, Uros Kovacevic, Patryk Niemiec, Miguel Tavares Rodrigues, Miłosz Zniszczoł - Michał Żurek (libero) - Maximiliano Cavanna, Mateusz Malinowski, Piotr Orczyk

Projekt Warszawa: Angel Trinidad de Haro, Janusz Gałązka, Igor Grobelny, Bartosz Kwolek, Dusan Petkovic, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Jay Blankenau, Dominik Jaglarski, Mateusz Janikowski.