Primoz Roglic wygrał wyścig Paryż-Nicea

Primoz Roglic

Słoweński kolarz Primoz Roglic (Jumbo-Visma) zwyciężył w wyścigu Paryż - Nicea. Ostatni, ósmy etap, wygrał po samotnym finiszu Brytyjczyk Simon Yates (BikeExchange). Roglic w niedzielę dotarł do mety trzeci, dziewięć sekund po zwycięzcy.

Przed ostatnim etapem Roglic miał nad drugim w klasyfikacji generalnej Yatesem 47 sekund przewagi. Sytuacja Brytyjczyka była więc trudna, ale walczył ambitnie.

Yates zaatakował na ostatnim podjeździe. Szybko osiągnął 20 s przewagi, jednak na więcej rywale mu nie pozwolili. Roglic miał wsparcie kolegi z zespołu Belga Wouta van Aerta, który wykonał wielką pracę.

W pewnym momencie wydawało się nawet, że dogonią Yatesa, ale ostatecznie ten wygrał etap z dziewięciosekundową przewagą nad duetem z ekipy Jumbo-Visma.

W klasyfikacji generalnej Roglic wyprzedził Yatesa o 29 s. Trzecie miejsce zajął Kolumbijczyk Daniel Felipe Martinez (Ineos Grenadiers) - 2.37 straty.