MŚ 2022: Rosjanie szykują się na Polskę! Rozpoczęto przygotowania

Piłka nożna
MŚ 2022: Rosjanie szykują się na Polskę! Rozpoczęto przygotowania
fot. PAP
Rosjanie szykują się na zgrupowanie. Ale z kim zagrają?

Kuriozalne zachowanie piłkarskiej reprezentacji Rosji, która postanowiła rozpocząć przygotowania do... barażowego starcia z Polską. To oczywiście jedynie teoretyczne zamysły, ponieważ FIFA wykluczyła "Sborną" z międzynarodowych rozgrywek.

Rosjanie jednak nie umieją pogodzić się z tą decyzją i bez względu na wprowadzane sankcje za działania wojenne tego kraju w Ukrainie, pracują normalnym trybem. A ten zakłada przygotowania i zgrupowanie do marcowych baraży.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Szwecja czy Czechy? Najważniejsze to zagrać na własnych zasadach!"

 

W terminie, w którym Rosja miała zagrać z Polską, najprawdopodobniej będzie chciała rozegrać mecz towarzyski. Problem w tym, że może nie znaleźć chętnego rywala. Na pewno nie będzie to nikt ze Starego Kontynentu - poza Białorusią. Selekcjoner reprezentacji Rosji, Walerij Karpin ma niedługo ogłosić listę powołanych zawodników - bez względu na to, czy uda się rozegrać jakikolwiek mecz. Jeżeli nie dojdzie do żadnego spotkania, wówczas piłkarze odbędą po prostu obóz treningowy i następnie rozjadą się do swoich klubów. Taką informację przekazał asystent Karpina w rozmowie z agencją TASS.

 

Rosyjska Federacja Piłkarska odwołała się od decyzji FIFA o wykluczeniu jej z międzynarodowych rozgrywek. Sprawa została zgłoszona do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie, ale mało prawdopodobne, aby doszło do złagodzenia sankcji.

 

Polacy, którzy mieli grać z Rosjanami, awansowali automatycznie do finału baraży, w których 29 marca zmierzą się ze Szwecją lub Czechami.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie