WTA w Indian Wells: Iga Świątek - Angelique Kerber. Kiedy mecz? O której godzinie?

Kiedy mecz Iga Świątek - Angelique Kerber?

Rywalką Igi Świątek w 1/8 finału WTA w Indian Wells jest Angelique Kerber. Czy Polsce uda się awansować do kolejnego etapu turnieju? Kiedy mecz Świątek - Kerber? O której godzinie?

W pierwszej rundzie Świątek stanęła naprzeciwko Anheliny Kalininy. Pierwszy set nie poszedł po myśli polskiej tenisistki. Przegrała go 5:7. Porażka na starcie zadziałała na zawodniczkę z Raszyna jak płachta na byka. Znajdująca się na czwartej pozycji w rankingu WTA tenisistka wygrała dwa sety, tracąc w tym czasie zaledwie jednego gema. Triumfowała 2:1 (5:7, 6:0, 6:1).

Kolejną przeciwniczką Świątek była Clara Tauson. Sytuacja w tym pojedynku bardzo przypominała przebieg pierwszego starcia Polki na tegorocznej imprezie w Indian Wells. Na początku przegrała 6:7. Następnie wygrała dwie partie z rzędu (6:2, 6:1). Dzięki temu 20-latka awansowała do 1/8 finału turnieju w Stanach Zjednoczonych.

Jej rywalką będzie Kerber, która na starcie rywalizacji uporała się z Qinwen Zheng 2:1 (6:2, 5:7, 6:4). Na drodze do następnego etapu stanęła jej Daria Kasatkina. Niemka wygrała to starcie, nie tracąc ani jednego seta 2:0 (6:2, 6:1).

Kiedy mecz Świątek - Kerber? O której godzinie?

Mecz 1/8 finału turnieju WTA w Indian Wells Iga Świątek - Angelique Kerber odbędzie się we wtorek 15 marca. Początek spotkania około godziny 20.30.