Artem Dzyuba odrzucił powołanie do reprezentacji Rosji

Piłka nożna
Artem Dzyuba odrzucił powołanie do reprezentacji Rosji
fot. PAP
Artem Dzyuba odrzucił powołanie do reprezentacji Rosji.

Kapitan reprezentacji Rosji Artem Dzyuba odrzucił powołanie do kadry. Został tym samym pierwszym piłkarzem, który zdecydował się na taki krok.

Przypomnijmy - Rosja została wykluczona z barażowego meczu z Polską o awans na mistrzostwa świata 2022. Wszystko ze względu na atak tego kraju na Ukrainę. Mimo wykluczenia, przedstawiciele rosyjskiego futbolu wierzą w zmianę decyzji. Jeśli do takowej nie dojdzie, w czasie spotkań barażowych prawdopodobnie rozegrają mecz z juniorską reprezentacji Rosji. Powołanie do kadry odrzucił Dzyuba, kapitan drużyny.

 

Jak przyznał selekcjoner Walerij Karpin, Dzyuba nie chce grać w kadrze ze względu na "trudną sytuację w Ukrainie, skąd pochodzi wielu członków jego rodziny". W przeszłości rosły napastnik był skonfliktowany z Karpinem i nie grał już wcześniej w drużynie narodowej, gdy selekcjonerem jest właśnie 53-latek.

 

 

33-letni napastnik w reprezentacji Rosji rozegrał 55 meczów, w których strzelił 30 goli. Jest tym samym najlepszym strzelcem w historii drużyny narodowej. 30 bramek zdobył również Aleksandr Kerzhakov, ale w 91 występach.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie