Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam - Benfica. Transmisja TV i stream online

Sebastien Haller w obecnej edycji Ligi Mistrzów strzelił 11 goli.

Piłkarze Ajaksu zmierzą się w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Benfiką. Pierwsze emocjonujące starcie w Lizbonie zakończyło się remisem 2:2. Jak będzie tym razem? Faworytem spotkania na Johan Cruijff Arena będzie ekipa z Amsterdamu. Czy za sprawą Sebastiena Hallera znajdzie się w najlepszej "ósemce" turnieju? Transmisja meczu Ajax Amsterdam - Benfica w Polsacie Sport Premium 2 i na Polsat Box Go.

Mecz na Estádio da Luz od pierwszych minut był bardzo intensywny i rozgrywany w szybkim tempie. Już w 18. minucie goście cieszyli się z prowadzenia za sprawą Dusana Tadicia, który popisał się strzałem z woleja.

Na kolejne trafienie w tym meczu nie trzeba było zbyt długo czekać. Po podaniu Jana Vertonghena, piłkę niefortunnie do własnej bramki skierował Sebastien Haller. Napastnik Ajaksu szybko się zreflektował, bo chwilę później zaskoczył próbującego interweniować bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron Benfica coraz śmielej atakowała bramkę rywali i ta strategia się opłaciła. Po mocnym uderzeniu, Goncalo Ramosa Pasveer wybił piłkę na tyle nieszczęśliwie, że ta trafiła prosto do Romana Jaremczuka, który skierował piłkę do pustej bramki.

Bramkowy remis w Lizbonie zapowiada niezywkłe emocje w rewanżu. Większe szanse na awans do kolejnej rundy ma ekipa Erika ten Haga. Wiele zależeć będzie od Hallera, który ma sobie coś do udowodnienia. Iwioryjczyk po słodko-gorzkim występie w Portugalii, stracił prowadzenie w klasyfikacji strzelców obecnej edycji. Czy wyprzedzi Roberta Lewandowskiego, który ma na ten moment o jedno trafienie więcej?

Transmisja meczu Ajax Amsterdam - Benfica w Polsacie Sport Premium 2 i na Polsat Box Go. Początek we wtorek o 20:15.