Skandaliczny głos Stanisława Czerczesowa. Chce zmiany decyzji FIFA

Piłka nożna
Skandaliczny głos Stanisława Czerczesowa. Chce zmiany decyzji FIFA
fot. CyfraSport
Stanisław Czerczesow

Stanisław Czerczesow podpisał list wystosowany do FIFA i UEFA przez Rosyjski Związek Weteranów Piłki Nożnej. Byli rosyjscy zawodnicy chcą zmiany decyzji federacji o wykluczeniu reprezentacji Rosji z międzynarodowej rywalizacji, w tym z eliminacji MŚ 2022 w Katarze.

Reprezentacja Rosji miała zmierzyć się w półfinale baraży o MŚ w Katarze z Polską. Spotkanie nie dojdzie jednak do skutku ze względu na agresję Rosji w Ukrainie, która skutkowała wykluczeniem Rosjan z piłkarskiej społeczności międzynarodowej. Presja innych federacji zainicjowana przez PZPN przyniosła skutek i FIFA wyrzuciła Sborną z walki o mundial.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czesław Michniewicz: Wolałbym, żeby Robert Lewandowski nie grał ze Szkocją

 

Federacja rosyjska jednak się nie poddaje i chce zmiany decyzji światowych władz piłki nożnej. Do apelów o przywrócenie rosyjskiej kadry do walki o MŚ, przyłączyli się byli piłkarze Sbornej. Rosyjski Związek Weteranów Piłki Nożnej wystosował list do FIFA i UEFA, w którym nie zgadza się z wykluczeniem Rosji. Pod listem podpisał się m. in. były szkoleniowiec tamtejszej kadry Stanisław Czerczesow.

 

"Prosimy o anulowanie dyskryminującej i bardzo niebezpiecznej decyzji dla światowej piłki nożnej pod względem jej konsekwencji. Wierzymy, że sami zrozumiecie całą niesprawiedliwość podjętych kroków" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

 

"Rosja od zawsze wspiera kluczowe projekty oraz inicjatywy FIFA i UEFA, a także podziela główne zasady tych organizacji. Niestety, teraz nie stanęły one w obronie interesów rosyjskiej i światowej społeczności piłkarskiej. Wręcz przeciwnie - natychmiast porzuciły główną zasadę: piłka nożna jest poza polityką".

 

Podpis Czerczesowa jest skandaliczny, choć można się było tego spodziewać ze względu na jego bliską relację z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Z pewnością decyzja szkoleniowca Ferencavarosu sprawi, że straci on sympatię nad Wisłą i Odrą, którą zdobył, gdy był trenerem Legii. W minionych miesiącach Czerczesow przewijał się nawet w mediach jako potencjalny selekcjoner reprezentacji Polski.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie