Kamil Grosicki o powołaniu do kadry: Gdy będę w formie, wszyscy w reprezentacji wiedzą, na co mnie stać

Piłka nożna
Kamil Grosicki o powołaniu do kadry: Gdy będę w formie, wszyscy w reprezentacji wiedzą, na co mnie stać
fot. Cyfrasport
Kamil Grosicki

Kamil Grosicki wraca do reprezentacji Polski. Doświadczony pomocnik Pogoni Szczecin w rozmowie z oficjalną stroną klubu wypowiedział się na temat powołania do kadry. Nie ukrywa dumy i zadowolenia.

Selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz skompletował kadrę, która 21 marca rozpocznie zgrupowanie przed walką o tegoroczny katarski mundial. Wśród zawodników powołanych z PKO BP Ekstraklasy znalazł się m.in. Grosicki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kołtoń podsumowuje powołania Michniewicza. Jaka będzie rola "Grosika"?

 

Grosicki to 83-krotny reprezentant Polski, ale ostatni raz w Biało-Czerwonych barwach zagrał w marcu 2021 roku. Po roku przerwy gwiazda Pogoni wraca do kadry.

 

- Cieszę się, że wracam do reprezentacji po moich ostatnich gorszych czasach w Anglii, gdzie nie grałem, przez co nie dostałem powołania na mistrzostwa Europy i byłem pomijany przy powołaniach na mecze eliminacyjne. Jestem szczęśliwy, że otrzymałem to powołanie jako piłkarz Pogoni Szczecin. Sądzę, że to duże wyróżnienie zarówno dla mnie, naszych kibiców, jak i całego klubu. To pokazuje, że zawodnicy z naszej ekstraklasy także mają szansę swoją postawą na boisku zasłużyć na grę w reprezentacji. Zawsze powtarzałem, że gdy będę w dobrej formie, będę pokazywał swoje umiejętności, to wszyscy w reprezentacji wiedzą, na co mnie stać. Do formy wróciłem, zacząłem grać regularnie, i to było w tym wszystkim kluczowe - zaznaczył Grosicki.

 

Reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie 21 marca. Trzy dni później zagra na wyjeździe ze Szkocją w meczu towarzyskim, a 29 marca zmierzy się w finale baraży o mundial ze Szwecją lub Czechami.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Anglia - Belgia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie