Puchar Europy: Porażka Śląska Wrocław w Hamburgu

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z Hamburg Towers 86:92 (19:23, 14:28, 25:13, 28:28) w 15. kolejce grupy A Pucharu Europy. Polski zespół pozostaje z trzema wygranymi w rozgrywkach.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i długo żadnej z drużyn nie udało się zdominować rywala. Na blisko dwie minuty przed końcem tej odsłony spotkania zza linii 6,75 m trafił Łukasz Kolenda i wrocławianie prowadzili 19:17. Do końca kwarty polski zespół już jednak nie powiększył swojego konta punktowego i zrobiło się 19:23.

Niemoc Śląska przełamał dopiero Kodi Justice, ale wtedy było już 32:22 dla Hamburga. Kolejne fragmenty spotkania w wykonaniu podopiecznych trenera Andreja Urlepa były już skuteczniejsze, ale nadal lepiej prezentował się niemiecki zespół, który po „trójce” Lukasa Meisnera prowadził już 51:33.

Na początku trzeciej kwarty gospodarze ponownie trafili z dystansu (54:33), ale od tego momentu rozpoczął się prawdziwy pościg Śląska. Motorem napędowym akcji byli Aleksander Dziewa i przede wszystkim Travis Trice. Na czwartą kwartę wrocławianie wychodzili przegrywając już tylko sześcioma punktami (58:64).

Kluczowe okazały się pierwsze dwie minuty tej części meczu. W tym okresie Niemcy zdobyli osiem punktów, dwa razy za „trzy” trafił Robin Christen, który do tego momentu miał zero na koncie, i Towers odskoczyli na 72:58. Śląsk próbował jeszcze gonić rywali, zmniejszył straty do trzech punktów (83:86), ale odwrócić losów spotkania już się nie udało.

Hamburg Towers - Śląsk Wrocław 92:86 (23:19, 28:14, 13:25, 28:28)

Śląsk Wrocław: Travis Trice 29, Aleksander Dziewa 21, Kerem Kanter 14, Kodi Justice 9, Ivan Ramljak 5, Jakub Karolak 5, Łukasz Kolenda 3, D’mitrik Trice 0, Szymon Tomczak 0, Michał Gabiński 0.

Najwięcej punktów dla Hamburg Towers: Lukas Meisner 23, Justus Hollatz 14, Zachary Brown 13, Maik Kotsar 12.