Alpejski PŚ: Mikaela Shiffrin z czwartą Kryształową Kulą

Zimowe
Alpejski PŚ: Mikaela Shiffrin z czwartą Kryształową Kulą
fot. PAP
Mikaela Shiffrin zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata.

Amerykanka Mikaela Shiffrin zajmując drugie miejsce w supergigancie w Courchevel zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata. Dużą Kryształową Kule zdobyła po raz czwarty w karierze.

Przed finałowymi zawodami w Courchevel/Meribel Shiffrin, zdobywczyni Pucharu Świata w latach 2017-19, miała 56 punktów przewagi nad broniącą trofeum Słowaczką Petrą Vlhovą. Obie specjalizują się w konkurencjach technicznych i wydawało się, że losy Kryształowej Kuli rozstrzygną się w sobotnim slalomie i niedzielnym slalomie gigancie. Tymczasem 27-letnia Amerykanka niespodziewanie wygrała środowy zjazd, a w czwartek uzyskała drugi czas supergiganta. Jej przewaga nad Vlhovą wzrosła do 236 pkt, a to oznacza, że Słowaczka nie ma już szans na jej prześcignięcie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Alpejski PŚ: Kilde z małą Kryształową Kulą w zjeździe

 

W czwartek najszybsza była Norweżka Ragnhild Mowinckel, która o 0,05 s wyprzedziła Shiffrin i o 0,13 Szwajcarkę Michelle Gisin. Zwycięstwo w punktacji tej konkurencji już wcześniej zapewniła sobie Włoszka Federica Brignone, która uzyskała 19. rezultat.

 

W finałowych zawodach we Francji wystąpi Maryna-Gąsienica Daniel, która wystartuje w niedzielnym slalomie gigancie. W Courchevel odbywają się konkurencje szybkościowe, a w Meribel techniczne.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie