EBL: Polski Cukier Pszczółka Start górą w starciu z Asseco Arką

Cleveland Melvin

Polski Cukier Pszczółka Start wygrał siódmy mecz w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. Lublinianie pokonali Asseco Arkę Gdynia 90:76.

Gospodarze rozpoczęli ten mecz rewelacyjnie - m. in. po akcjach Mike’a Scotta i Clevelanda Melvina było już 15:0! Dopiero po czterech minutach niemoc Asseco Arki przerwał Filip Dylewicz. Później przewaga Polskiego Cukru Pszczółki Startu wynosiła już jednak nawet 17 punktów. Ostatecznie po akcji Damiana Jeszkego po 10 minutach było nawet 31:13. W drugiej kwarcie zespół z Lublina już nie grał tak świetnie w ataku, ale spokojnie utrzymywał wysoką przewagę. Po trójce Melvina różnica wzrosła do 22 punktów, a pojedyncze zagrania Adama Hrycaniuka i Jacobiego Boykinsa nie wystarczały do nawiązania rywalizacji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:30.

Trzecią kwartę zespół trenera Milosa Mitrovicia rozpoczął od serii 7:0. Dopiero po ponad trzech minutach przerwał to Cleveland Melvin. Po późniejszym trafieniu Boykinsa przyjezdni przegrywali już jednak tylko 11 punktami! Sytuację dość szybko opanował jednak Mike Scott. Po późniejszych trójkach Melvina różnica znowu wynosiła 20 punktów. Ostatecznie po 30 minutach było aż 72:51. Kolejną część meczu zespół trenera Tane Spaseva rozpoczął od trójek Melvina i Scotta. Tak dużej przewagi Asseco Arka nie była już w stanie odrobić tak dużych strat. Bardzo starał się Bartłomiej Wołoszyn, ale to nie wystarczało. Lublinianie zwyciężyli ostatecznie 90:76.

Po 28 punktów dla gospodarzy rzucili Cleveland Melvin i Mike Scott. W ekipie gości wyróżniał się Jacobi Boykins - zdobył 22 punkty i 8 zbiórek.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Asseco Arka Gdynia 90:76 (31:13, 19:17, 22:21, 18:25).

Punkty:

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin: Cleveland Melvin 28, Michaelyn Scott 28, Elijah Wilson 10, Damian Jeszke 7, Jimmie Taylor 6, Mateusz Dziemba 5, Roman Szymański 3, Mateusz Kostrzewski 3, Andre Walker 0, Bartłomiej Pelczar 0, Bartosz Ciechociński 0.

Asseco Arka Gdynia: Jacobi Boykins 22, Adam Hrycaniuk 14, Bartłomiej Wołoszyn 12, Ffilip Dylewicz 8, Wojciech Tomaszewski 4, Novak Music 4, Adrian Bogucki 4, Dominik Wilczek 3, Piotr Lis 3, Anthony Durham Ii 2, David Czerapowicz 0.