MŚ 2022: Losowanie grup. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
MŚ 2022: Losowanie grup. Transmisja TV i stream online
fot. Cyfrasport

Losowanie grup mistrzostw świata siatkarek odbędzie się w Lozannie w najbliższy czwartek - poinformowała Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB). Turniej rozegrany zostanie w dniach 23 września - 15 października w Polsce i Holandii. Transmisja losowanie mistrzostw świata 2022 w Polsacie Sport, na Polsatsport.pl i Polsat Box Go.

Pierwotnie losowanie pierwszej fazy grupowej kobiecego mundialu było zaplanowane na 28 lutego w studiu stacji Polsat. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, ceremonię odwołano i ostatecznie przeniesiono do siedziby światowej federacji do Szwajcarii.

 

Podczas ceremonii zostaną oficjalnie zaprezentowane polskie miasta-gospodarze. Holendrzy swoich organizatorów ogłosili już ponad pół roku temu - uczestnicy mistrzostw zagrają w Arnhem, Apeldoorn i Rotterdamie.

 

W mundialu wezmą udział 24 reprezentacje, rozegranych zostanie łącznie 100 spotkań. Początek rywalizacji zaplanowano na 23 września, a w finał odbędzie się 15 października. Tytułu wywalczonego cztery lata temu w Japonii broni Serbia.

 

Transmisja losowanie mistrzostw świata 2022 w Polsacie Sport, na Polsatsport.pl i Polsat Box Go. Początek o godz. 19:30.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie