Fortuna 1 Liga: Podział punktów w Legnicy. Miedź zremisowała z Koroną

Miedź Legnica zremisowała u siebie z Koroną Kielce 1:1 w meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi. To siódmy remis w historii rywalizacji obu zespołów. Żadne spotkanie między tymi drużynami nie przyniosło rozstrzygnięcia. Dodajmy, że sędzia pokazał w tym meczu aż 11 żółtych kartek.

Pierwsza bramka padła w 13. minucie gry. We własnym polu karnym Jacek Podgórski źle przyjął futbolówkę, co wykorzystał Chuca. Hiszpan oddał strzał z pierwszej piłki i dał prowadzenie swojej drużynie. Kilka minut później Miedź mogła podwyższyć, ale strzał Patryka Makucha z linii bramkowej wybił Adrian Danek.

W 33. minucie meczu padł gol na 1:1. Zza pola karnego strzelał Jakub Łukowski. Paweł Lenarcik źle interweniował, z czego skorzystał nadbiegający Dawid Błanik. Gracz Korony wbił piłkę do siatki i mieliśmy wyrównanie. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Na początku drugiej połowy dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale z biegiem czasu to kielczanie przenieśli się na połowę Miedzi. Później jednak ani jedni, ani drudzy nie stwarzali sobie sytuacji podbramkowych. Dopiero w ostatniej akcji meczu Miedź była o krok od zdobycia zwycięskiej bramki, ale po strzale głową Kamila Zapolnika kapitalnie interweniował Konrad Forenc. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1 (1:1)

Bramki: Chuca 13 - Błanik 33