Fortuna 1 Liga: Porażka Widzewa w meczu z Odrą. Zdecydował piękny gol w końcówce

Widzew Łódź przegrał u siebie z Odrą Opole 0:1 w spotkaniu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gola na wagę zwycięstwa dla gości zdobył w 87. minucie meczu Adrian Klimek.

Przez niemal 90 minut brakowało sytuacji podbramkowych. Ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Przełom nastąpił w końcówce spotkania. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Antoni Klimek. Pomocnik Odry prostym podbiciem posłał piłkę "za kołnierz" Konrada Reszki.

Wtedy Widzew ruszył do ataku, lecz gospodarzom nie udało się doprowadzić do wyrównania. Odra odniosła cenne zwycięstwo. Z kolei ekipa z Łodzi straciła punkty w drugim meczu z rzędu.

W tabeli Fortuna 1 Ligi Odra jest na 10. miejscu. Widzew zachował drugą lokatę za sprawą remisu Korony Kielce z Miedzią Legnica.

Widzew Łódź - Odra Opole 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Antoni Klimek (87).

Żółta kartka - Widzew Łódź: Paweł Zieliński, Fabio Nunes, Marek Hanousek. Odra Opole: Mateusz Kamiński, Adam Żak, Stanisław Hrebeń.

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów 14 782