PŚ w biathlonie: Mała Kryształowa Kula za sprint dla Marty Olsbu Roeiseland

Marta Olsbu Roeiseland z Małą Kryształową Kulą

Norweżka Tiril Eckhoff wygrała w piątek w Oslo sprint na 7,5 km, zaliczany do Pucharu Świata w biathlonie. Trzecie miejsce zajęła liderka PŚ jej rodaczka Marta Olsbu Roeiseland i zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji sprintu.

Druga była Austriaczka Lisa Theresa Hauser. Polki nie startowały.

Przed startem w Oslo jedyną zawodniczką, która mogła zagrozić Roeiseland w walce o zwycięstwo w klasyfikacji sprintu PŚ była Szwedka Elvira Oeberg, która miała do niej 82 punkty straty. Ale Oeberg w piątek nie trafiła z formą, już na pierwszym strzelaniu miała trzy pudła. Ostatecznie zajęła 17. miejsce ze stratą ponad 1,5 minuty do zwyciężczyni.

W czołowej trójce tylko Hauser miała oba strzelania na czysto. Eckhoff i Roeiseland, obie w drugim strzelaniu, zaliczyły po jednym błędzie i musiały pokonać rundę karną.

Roeiseland, która już wcześniej zapewniła sobie małą Kryształową Kulę za bieg na dochodzenie, w piątek do swojej kolekcji dołożyła drugą - za sprint. Jest też już niemal pewna triumfu w klasyfikacji generalnej.

Biało-czerwoni już w PŚ nie startują. Po ubiegłotygodniowej rundzie w estońskim kurorcie Otepaeae wrócili do kraju, gdzie od środy rozpoczęli rywalizację o medale mistrzostw Polski.

W sobotę w Oslo odbędą się biegi na dochodzenie, a w niedzielę biegi ze startu wspólnego.