Skandaliczne zachowanie rosyjskiego klubu! Malwina Smarzek chce rozwiązać kontrakt

Siatkówka
Skandaliczne zachowanie rosyjskiego klubu! Malwina Smarzek chce rozwiązać kontrakt
fot. PAP/Darek Delmanowicz
Malwina Smarzek chce rozwiązać umowę z klubem Lokomotiw Kaliningrad.

Klub siatkarski Lokomotiw Kaliningrad otwarcie poparł rosyjską agresję na Ukrainę. Na oficjalnej stronie zamieszczono zdjęcia z ostatniego meczu tej drużyny, na których kibicom rozdawano kartoniki z symbolem "Z". Taka sytuacja może ułatwić Malwinie Smarzek rozwiązanie kontraktu z tą drużyną.

"Z" to symbol rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Część rosyjskich wojsk ma tę literę wymalowaną na swoich pojazdach. Dla demokratycznego świata ten znak stał się nową swastyką, dla Rosjan – wyrazem wsparcia dla wojny i agresywnej polityki Władimira Putina. Litera "Z" trafiła w Rosji na koszulki, billboardy, transparenty, stała się niestety również wątpliwą "ozdobą" wielu wydarzeń sportowych.

 

Zobacz także: Niesamowite! Siatkarska transmisja w Rosji przerwana przez hakerów! Pokazano... (WIDEO)

 

Do takiej skandalicznej sytuacji doszło również podczas rozegranego 12 marca ligowego spotkania siatkarek Lokomotiwu z VK Lipieck. Klub z Kaliningradu umieścił na swej stronie fotorelację z meczu. Zdjęcia pokazują, że przygotowano i rozdawano kibicom przed meczem kartoniki z napisem "Z – своих не бросаем" (swoich nie porzucamy). Kibice korzystali z nich w trakcie meczu...

 

 

Ta akcja wyraźnie pokazuje zaangażowanie klubu w rosyjską machinę propagandową, która usprawiedliwia bestialski napad na niepodległe państwo. Spotkała się ona z ostrą reakcją polskich kibiców w mediach społecznościowych. Pojawiły się też pytania o Malwinę Smarzek. Czy reprezentantka Polski powinna w tej sytuacji reprezentować barwy klubu wspierającego działania wojenne?

 

"Malwina wraca do Polski najszybciej jak to tylko możliwe" – napisał na Twitterze Jakub Dolata.

 

 

Menadżer siatkarki zapewnia, że od dwóch tygodni pracuje nad rozwiązaniem kontraktu zawodniczki. Propagandowa akcja rosyjskiego klubu może ułatwić Smarzek zerwanie umowy, bo Lokomotiw otwarcie zaangażował się we wsparcie wojennych działań Rosji w Ukrainie.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie