EBL: Anwil Włocławek pokonał Legię Warszawa w hicie

W sobotnim hicie Energa Basket Ligi Anwil Włocławek pokonał Legię Warszawa 94:81.

Legia lepiej zaczęła to spotkanie, a po dwóch akcjach Grzegorza Kulki miała pięć punktów przewagi. Anwil krok po kroku odrabiał jednak straty - pomagały w tym zagrania Jamesa Bella oraz Kyndalla Dykesa. Obie drużyny - mimo szybkiego tempa - nie prezentowały najlepszej skuteczności. Ostatecznie po dalekiej trójce Roberta Johnsona po 10 minutach było 16:19. Początek drugiej kwarty należał do gospodarzy, a po kolejnych trafieniach Dykesa i Dimca uciekali na siedem punktów. Po chwili i rzucie z dystansu Michała Nowakowskiego różnica wzrosła do 10 punktów! Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego nie zamierzał się poddawać - kolejne akcje Cowelsa i Johnsona utrzymywały go w grze! Po zagraniu 2+1 Dariusza Wyki był już remis! Ostatecznie dzięki trójce Luke’a Petraska w ostatniej sekundzie po pierwszej połowie było 43:39.

Ekipa z Włocławka trzecią kwartę rozpoczęła od serii 9:0 i po trójce Jonaha Mathewsa miała już nawet 13 punktów przewagi! Dwie akcje Adama Kempa niewiele tutaj zmieniały. Po kolejnej serii 9:0 i akcjach Nowakowskiego różnica znacznie wzrastała, a następne trójki Mathewsa sprawiły, że wynosiła ona już 21 punktów! Rzut Dykesa ustawił wynik po 30 minutach na 75:57. Ostatnia część meczu niewiele już zmieniała, bo włocławianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Robert Johnson i Dariusz Wyka starali się poprawiać sytuację swojej drużyny, ale w ważnych momentach skuteczni byli Petrasek i Mathews. W końcówce aktywny był jeszcze Cowels, ale ostatecznie Anwil zwyciężył 94:81.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jonah Mathews z 23 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. Robert Johnson zdobył dla gości 22 punkty, 6 asyst i 4 zbiórki.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 94:81 (16:19, 27:20, 32:18, 19:24)

Anwil Włocławek: Jonah Mathews 23, Ziga Dimec 18, Kyndall Dykes 15, Michał Nowakowski 12, Luke Petrasek 10, James Bell 8, Kamil Łączyński 2, Sebastian Kowalczyk 2, Maciej Bojanowski 2, Łukasz Frąckiewicz 2, Marcin Woroniecki 0.

Legia Warszawa: Robert Johnson 22, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 14, Raymond Cowels III 11, Dariusz Wyka 10, Łukasz Koszarek 9, Grzegorz Kulka 6, Adam Kemp 6, Grzegorz Kamiński 3, Jakub Sadowski 0, Szymon Kołakowski 0.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 94:81. Skrót meczu