PlusLiga: Wyjazdowe zwycięstwo Trefla Gdańsk

LUK Lublin – Trefl Gdańsk 1:3.

LUK Lublin przegrał z Treflem Gdańsk 1:3 w spotkaniu 24. kolejki PlusLigi. W starciu sąsiadów z tabeli gdańszczanie zainkasowali ważne punkty i wciąż liczą się w walce o play-off.

W wyjściowym składzie ekipy z Lublina miał zagrać Wojciech Włodarczyk, ale zaczął odczuwać bóle podczas rozgrzewki i zastąpił go Mateusz Jóźwik. Pierwszy set był początkowo wyrównany, ale w środkowej części inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. W końcówce mieli już wyraźną przewagę (22:17), a partię skończyła zepsuta zagrywka gości (25:19).

Druga odsłona toczyła się przy przewadze gdańszczan (5:7, 13:16), a gospodarze popełniali sporo błędów. Po jednym z nich rywale mieli piłkę setową przy stanie 19:24. Lublinianie w beznadziejnej sytuacji zerwali się jeszcze do walki i po dwóch asach serwisowych Bartosza Filipiaka złapali punktowy kontakt. Dmytro Paszycki zdołał jednak zamknąć tę część meczu skutecznym atakiem.

Set numer trzy, po dobrym początku gospodarzy (8:6), toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Michała Winiarskiego. W środkowej jego części uzyskali oni wyraźną przewagę (12:17) i pewnie zmierzali po wygraną, którą przypieczętował skuteczny atak Bartłomieja Lipińskiego (20:25).

Czwarta partia była nieco bardziej wyrównana. Co prawda w środkowej części zaczęła się zarysowywać przewaga siatkarzy z Gdańska, ale w końcówce gospodarze odrobili straty (22:22). Set rozstrzygnęły dwie ostatnie zagrywki – najpierw błąd w tym elemencie popełnili gospodarze, a po chwili asem popisał się Lukas Kampa (23:25).

Skrót meczu LUK - Trefl:

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (20), Jakub Wachnik (13), Konrad Stajer (12) – LUK; Bartłomiej Lipiński (26), Mariusz Wlazły (15), Mateusz Mika (10) – Trefl. MVP: Bartłomiej Lipiński (24/29 = 83% skuteczności w ataku! + 2 asy serwisowe).

To ważne zwycięstwo dla siatkarzy Trefla Gdańsk, którzy zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Tracą sześć oczek do GKS Katowice, ale mają dwa zaległe mecze do rozegrania. LUK Lublin nie ma już szans na grę w play-off.

LUK Lublin – Trefl Gdańsk 1:3 (25:19, 23:25, 20:25, 23:25)

LUK: Grzegorz Pająk, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Bartosz Filipiak, Jakub Wachnik, Konrad Stajer – Dustin Watten (libero) oraz Mateusz Jóźwik, Szymon Gregorowicz (libero), Szymon Romać, Wojciech Sobala, Igor Gniecki. Trener: Dariusz Daszkiewicz.
Trefl: Dmytro Paszycki, Mariusz Wlazły, Bartłomiej Lipiński, Karol Urbanowicz, Lukas Kampa, Moritz Reichert – Maciej Olenderek (libero) oraz Łukasz Kozub, Dawid Pruszkowski (libero), Kewin Sasak, Mateusz Mika, Patryk Łaba. Trener: Michał Winiarski.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 24. kolejki PlusLigi:

2022-03-18: Projekt Warszawa – GKS Katowice 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)
2022-03-18: Asseco Resovia – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (23:25, 27:25, 25:27, 27:29).

2022-03-19: PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (25:23, 20:25, 25:21, 23:25, 15:10)

2022-03-19: LUK Lublin – Trefl Gdańsk 1:3 (25:19, 23:25, 20:25, 23:25)
2022-03-19: PSG Stal Nysa – Cerrad Enea Czarni Radom (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-20: Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)

2022-03-20: Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).