Mecz Bundesligi przerwany z powodu chuligańskiego zachowania kibiców

Piątkowy mecz 27. kolejki niemieckiej Bundesligi piłkarskiej w Bochum, gdzie miejscowa drużyna podejmowała Borussię Moenchengladbach został przerwany w 68. minucie. Powodem chuligańskie zachowanie kibiców, którzy kubkiem trafili w głowę asystenta sędziego..

Do momentu przerwania spotkania goście prowadzili 2:0. Strzelcami bramek w drugiej połowie dla Borussii byli Alassane Plea i Breel Embolo. W 68. min asystent sędziego, Christian Gittelmann, został trafiony kubkiem w głowę.

Główny arbiter przerwał spotkanie i nakazał drużynom, aby udały się do szatni. Mecz nie został wznowiony.

– Mecz był rozgrywany w obecności 25 tysięcy widzów, a zakończył się w niesportowym zachowaniem. Szkoda, że tak się stało. To niedopuszczalne. Przepraszam za to – powiedział dyrektor sportowy VfL Bochum Sebastian Schindzielorz.

Wszystko wskazuje na to, że przedmiot został rzucony z trybun, które zajmowali miejscowi fani.