PlusLiga: Stal Nysa jeszcze walczy! Outsider wygrał starcie drużyn z dołu tabeli

W spotkaniu 24. kolejki PlusLigi siatkarze PSG Stali Nysa pokonali Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. Ostatnia drużyna w tabeli wygrała z przedostatnią i ma jeszcze szansę na opuszczenie 14. miejsca.

Spotkanie efektownie rozpoczęli siatkarze z Radomia (0:5), ale roztrwonili tę przewagę. Gospodarze odrobili straty (12:12), a w środkowej części seta uzyskali wyraźną przewagę (18:14). W końcówce prowadzili 23:20, później mieli piłkę setową przy stanie 24:22, ale rywale zdołali odrobić straty. Po asie serwisowym Jose Ademara Santany rozpoczęła się walka na przewagi. Zwycięsko wyszli z niej siatkarze Stali, którzy zamknęli seta punktowym blokiem (28:26).

W drugiej odsłonie również słabo wystartowali gospodarze (1:5, 5:10) i rywalizacja długo toczyła się przy przewadze radomian. W końcówce Stal odrobiła straty (20:20), a po skutecznym ataku Kamila Kwasowskiego uzyskała przewagę. Końcówka przebiegła tym razem po myśli radomian. As Santany dał piłkę setową (22:24), a zepsuta zagrywka rywali przyniosła brakujący punkt (23:25).

Po dwóch bardzo wyrównanych partiach, trzecia była wyjątkowo jednostronna. Siatkarze Stali dominowali od początku – po punktowej zagrywce Macieja Zajdera prowadzili 5:1, później 9:2, a w środkowej części seta różnica wynosiła już dziesięć oczek (17:7). Wygrali pewnie – 25:12, a ostatni punkt dała im przestrzelona zagrywka rywali, którzy w całym secie podarowali im aż dziesięć punktów po błędach własnych.

Gospodarze dominowali również w czwartej odsłonie, w której rywale jedynie na początku dotrzymywali im kroku (8:8). W końcówce siatkarze Stali mieli już wyraźną przewagę i pewnie wygrali. Zepsuty serwis rywali dał im piłkę meczową, a w kolejnej akcji podwójnym blokiem zatrzymali atak radomian (25:13).

Skrót meczu Stal - Czarni:

Najwięcej punktów: Zouheir El Graoui (23), Patryk Szwaradzki (17), Kamil Kwasowski (15), Moustapha M'Baye (13) – Stal; Rafał Faryna (18), Jose Ademar Santana (13), Paweł Rusin (11) – Czarni. MVP: Marcin Komenda.

PSG Stal Nysa czy Cerrad Enea Czarni Radom? Tylko któraś z tych dwóch drużyn może zająć ostatnie miejsce w tabeli, co oznacza grę w barażu o utrzymanie. Do końca dwie kolejki spotkań i w dużo lepszej sytuacji jest drużyna z Radomia, która wyprzedza Stal o pięć punktów. Czarni grają z Jastrzębskim Węglem i PGE Skrą Bełchatów; Stal – z LUK Lublin i Projektem Warszawa.

PSG Stal Nysa – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (28:26, 23:25, 25:12, 25:13)

PSG Stal: Zouheir El Graoui, Maciej Zajder, Wassim Ben Tara, Kamil Kwasowski, Moustapha M'Baye, Marcin Komenda – Kamil Dembiec (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Kamil Dębski, Patryk Szczurek, Bartosz Bućko. Trener: Daniel Pliński.
Cerrad Enea Czarni: Paweł Rusin, Michael Parkinson, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Bartłomiej Lemański, Michał Kędzierski – Mateusz Masłowski (libero) oraz Bartosz Firszt, Maciej Nowowsiak (libero), Aleksandr Woropajew, Sebastian Warda. Trener: Jakub Bednaruk.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 24. kolejki PlusLigi:

2022-03-18: Projekt Warszawa – GKS Katowice 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)
2022-03-18: Asseco Resovia – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (23:25, 27:25, 25:27, 27:29).

2022-03-19: PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (25:23, 20:25, 25:21, 23:25, 15:10)

2022-03-19: LUK Lublin – Trefl Gdańsk 1:3 (25:19, 23:25, 20:25, 23:25)
2022-03-19: PSG Stal Nysa – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (28:26, 23:25, 25:12, 25:13)
2022-03-20: Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)

2022-03-20: Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).