Tajemnicze słowa Severina Freunda. "Muszę rozważyć czy będą miał motywację do skakania"

Zimowe
Tajemnicze słowa Severina Freunda. "Muszę rozważyć czy będą miał motywację do skakania"
fot. CyfraSport
Severin Freund

Nie wiem, jak potoczą się moje sprawy po lecie, ale nie martwię się tym zbytnio i nic jeszcze dzisiaj nie chcę planować - przyznał niemiecki skoczek narciarski 33-letni Severin Freund.

Freund, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2014/15, a ostatnio zdobył drużynowo srebrny medal mistrzostw świata w lotach narciarskich, początek sezonu 2021/22 miał niezbyt udany. W klasyfikacji PŚ plasuje się na 30. pozycji z dorobkiem 174 pkt wywalczonych w piętnastu konkursach.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w hokeju: Francja i Austria zagrają w elicie

 

"Dzisiaj nie mam czasu poważnie myśleć o przyszłości, na to przyjdzie czas po sezonie. Ale wiem, że muszę rozważyć, czy będę miał jeszcze motywację do skakania oraz czy będzie mnie nadal stać na 100-procentowe zaangażowanie w trening, czego wymaga sport wyczynowy" - powiedział Freund, który w trakcie kariery doznał m.in. dwukrotnego naderwania więzadeł krzyżowych.

 

Problemy zdrowotne sprawiły, że drużynowy mistrz olimpijski w Soczi w ostatnich latach nie odnosił tak spektakularnych sukcesów jak wcześniej, jak sam przyznał, dopiero w tym sezonie swoją formę ustabilizował.

 

"Po zawodach w Planicy pod koniec marca zacznę myśleć o przyszłości. Planów mam wiele" - zakończył Bawarczyk.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie