Alpejski PŚ: Maryna Gąsienica-Daniel ósma w gigancie

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła ósme miejsce w kończącym sezon alpejskiego Pucharu Świata slalomie gigancie w Meribel. Wygrała Włoszka Federica Brignone, a małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji tej konkurencji zdobyła Francuzka Tessa Worley.

Gąsienica-Daniel po raz 10. w karierze, a szósty w tym sezonie znalazła się w "10" pucharowych zawodów. W klasyfikacji slalomu giganta zajęła dziewiąte miejsce, a w generalnej - 33. W tym sezonie zdobyła 266 punktów, więcej niż w sumie we wszystkich wcześniejszych latach.

Po pierwszym przejeździe Polka była siódma, ze stratą 1,47 do prowadzącej Mikaeli Shiffrin. Amerykanka miała dużą przewagę nad Brignone oraz Norweżką Ragnhild Mowinckel i była bliska zapewnienia sobie małej Kryształowej Kuli. W drugim pojechała jednak niespodziewanie słabo i spadła na siódme miejsce, tuż przed Gąsienicę-Daniel. To oznaczało, że triumfatorką tej konkurencji została czwarta w niedzielę Worley. 32-letnia Francuzka w slalomie gigancie była najlepsza także w sezonie 2016/17, jest też dwukrotną mistrzynią świata (2013, 2017).

Shiffrin w finałowych zawodach w Courchevel/Meribel i tak spisała się znakomicie. Wygrała zjazd, była druga w supergigancie i zapewniła sobie czwartą w karierze dużą Kryształową Kulę. Zdobycie Pucharu Świata jest dla niej pocieszeniem po nieudanych igrzyskach w Pekinie. Mająca w ostatnich latach problemy osobiste i zdrowotne Amerykanka planowała zdobycie w Chinach kilku medali, tymczasem nie ukończyła większości konkurencji.

Ostatnim akcentem sezonu alpejskiego Pucharu Świata będzie niedzielny slalom mężczyzn.