Cezary Kowalski: Zmiana w kadrze Czesława Michniewicza? Mateusz Lis lub Karol Niemczycki za Kamila Grabarę

Piłka nożna
Cezary Kowalski: Zmiana w kadrze Czesława Michniewicza? Mateusz Lis lub Karol Niemczycki za Kamila Grabarę
fot. PAP
Zmiana w kadrze Michniewicza? Lis lub Niemczycki za Grabarę

Reprezentacja Polski rozpoczyna najważniejsze zgrupowanie od tego przez Euro 2021. Czesław Michniewicz zanim zmierzy się w barażu o awans na mundial w Katarze (Szwecja lub Czechy) będzie miał okazję sprawdzić swoje pomysły w towarzyskim meczu ze Szkocją. A pomysłów ma sporo, co widać biorąc pod uwagę także liczbę nowych graczy, których zaprosił na zgrupowanie. Jak się dowiedzieliśmy, w ostatniej chwili w 33-osobowej kadrze (pierwszy raz jest ona tak liczna) może znaleźć się kolejny debiutant.

Michniewicz teoretycznie może dać szansę debiutu w kadrze Szymonowi Żurkowskiemu, Patrykowi Kunowi, Mateuszowi Wietesce, Konradowi Michalakowi czy Kamilowi Grabarze. To zestaw graczy, którzy w pierwszej reprezentacji dotąd nie zagrali. Okazuje się jednak, że Grabara, bramkarz Kopenhagi, który naprawdę robi furorę w lidze duńskiej i był ulubieńcem Michniewicza w kadrze młodzieżowej z powodów zdrowotnych najprawdopodobniej nie będzie mógł trenować.

 

Zobacz także: Czesław Michniewicz skomentował uraz Kamila Glika. Co z przyjazdem na zgrupowanie reprezentacji Polski?


Selekcjoner w niedzielę rozważał kogo ewentualnie dowołać w jego miejsce. W grę wchodziło dwóch dość niespodziewanych kandydatów. Pierwszy z nich to Mateusz Lis. 25-letni golkiper tureckiego Altay Izmir. Były zawodnik Wisły Kraków wystąpił w tym sezonie we wszystkich trzydziestu meczach siedemnastej obecnie drużyny ligi tureckiej, która uchodzi za dużo lepszą niż polska Ekstraklasa.


Drugim kandydatem jest 23-letni Karol Niemczycki z Cracovii, który w tym sezonie rozegrał w krakowskim klubie czternaście meczów ligowych.

Cezary Kowalski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie