PKO BP Ekstraklasa: Górnik zremisował z Bruk-Bet Termaliką

Górnik - Bruk-Bet Termalica 1:1.

Górnik Zabrze zremisował z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1 w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Punkt grającym w końcówce w osłabieniu gospodarzom uratował debiutujący w ich barwach hiszpański napastnik Dani Pacheco.

Goście przyjechali na Górny Śląsk, by powalczyć o ucieczkę z ostatniego miejsca w tabeli. Trener zabrzan Jan Urban zapowiadał, że zwycięstwo w niedzielę jest dla niego kluczowe, żeby drużyna miała udany sezon.

W pierwszym kwadransie dominowali gospodarze, którzy kilka razy zagrozili bramce rywali. Po uderzeniu Lukasa Podolskiego interweniującego bramkarza "wsparła" poprzeczka. Niespodziewanie prowadzenie objęli podopieczni trenera Radoslava Latala.

Po dośrodkowaniu Artioma Poliarusa piłkę zgrał Nemanja Tekijaski, a formalności z bliska dopełnił Muris Mesanovic.

Potem kibice obejrzeli do przerwy szybką, otwartą grę obu zespołów, okraszoną wieloma sytuacjami. Bramkarze mieli okazje, by się wykazać. Przyjezdni mogli mówić o pechu, bowiem po kontrach Kacper Śpiewak trafił w słupek, a Mesanovic – w poprzeczkę.

Zabrzańscy kibice domagali się od swoich piłkarzy, by grali na całego. Goście tymczasem wcale nie zamierzali bronić wyniku i to Daniel Bielica był w większych opałach.

Zespół trenera Urbana częściej miał piłkę, gra toczyła się na połowie Bruk-Betu, ale niewiele z tego wynikało.

W dodatku gospodarz kończyli mecz w "10", bo w 82. minucie po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko Erik Janża. Mimo to atakowali i debiutujący w ich barwach, wprowadzony w drugiej połowie, hiszpański napastnik Dani Pacheco wyrównał.

Końcówka była dramatyczna, bo osłabiony Górnik nacierał, a w doliczonym czasie sędzia podyktował rzut karny dla gości. Po analizie wideo zmienił decyzję i zaraz potem zakończył spotkanie.

Górnik Zabrze – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:1)

Górnik: Daniel Bielica - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Robert Dadok (76. Dani Pacheco), Krzysztof Kubica (69. Norbert Wojtuszek), Alasana Manneh, Erik Janza - Bartosz Nowak, Piotr Krawczyk (63. Mateusz Cholewiak), Lukas Podolski.
Bruk-Bet Termalica: Pawieł Pawluczenko - Filip Modelski, Nemanja Tekijaski, Artem Putiwcew, David Domgjoni - Muris Mesanovic (72. Tomas Poznar), Michal Hubinek, Piotr Wlazło (90+1. Maciej Ambrosiewicz), Adam Radwański, Artem Polarus (63. Marcin Grabowski) - Kacper Śpiewak (72. Dawid Kocyła).

Bramki: 0:1 Muris Mesanovic (15), 1:1 Dani Pacheco (88).

Żółte kartki: Przemysław Wiśniewski, Erik Janza, Alasana Manneh, Rafał Janicki, Lukas Podolski, Adrian Gryszkiewicz (Górnik), David Domgjoni, Artem Putiwcew, Dawid Kocyła, Tomas Poznar (Bruk-Bet). Czerwona kartka: Erik Janza (Górnik, 82 – za drugą żółtą).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów: 10 671.