Tauron Liga: Siatkarki Grot Budowlanych ograły UNI

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały z UNI Opole 3:0 w spotkaniu 22. kolejki Tauron Ligi. Obie drużyny przed ostatnim meczem fazy zasadniczej miały już zapewnioną grę w play-off.

Premierowa partia, po wyrównanym początku toczyła się pod dyktando siatkarek Grot Budowlanych. Gospodynie były skuteczniejsze w ataku i pewnie wygrały 25:17, a wynik seta ustaliła Monika Fedusio. Łodzianki dobrze rozpoczęły drugą odsłonę (7:2). Rywalki zdołały odrobić straty (12:12) i w dalszej części seta oglądaliśmy wyrównaną walkę obu drużyn. Rozstrzygnęły ją po swojej myśli gospodynie, które wygrały trzy akcje od stanu 22:22 – atak Fedusio, błąd rywalek i blok przyniosły decydujące punkty (25:22). W trzecim secie gospodynie przegrywały 6:9, ale później zabrały się do roboty i dominowały na parkiecie. Pewnie wygrały 25:14, a spotkanie zakończył błąd przyjezdnych.

Najwięcej punktów: Monika Fedusio (17), Ana Cleger (12), Paulina Damaske (12) – Grot Budowlani; Anna Bączyńska (13) – UNI. Gospodynie gorzej od rywalek punktowały zagrywką (1–5), ale lepiej blokiem (12–5) i były skuteczniejsze w ataku. MVP: Monika Fedusio (15/26 = 58% skuteczności w ataku + 2 bloki).

Grot Budowlani Łódź – UNI Opole 3:0 (25:17, 25:22, 25:14)

Grot Budowlani: Paulina Damaske, Weronika Centka, Ana Cleger, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska – Justyna Łysiak (libero) oraz Zuzanna Górecka, Justyna Kędziora, Maja Pelczarska. Trener: Maciej Biernat.
UNI: Vivian Pellegrino, Anna Bączyńska, Marta Pamuła, Marta Orzyłowska, Gabriela Makarowska, Regiane Bidias – Adriana Adamek (libero) oraz Weronika Wołodko, Oliwia Sieradzka. Trener: Nicola Vettori.

Wyniki meczów 22. kolejki Tauron Ligi:

2022-03-18: IŁ Capital Legionovia Legionowo – Joker Świecie 3:2 (25:18, 25:12, 18:25, 18:25, 15:6)
2022-03-19: BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)
2022-03-20: Energa MKS Kalisz – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 1:3 (29:31, 28:30, 25:20, 23:25)
2022-03-20: Grot Budowlani Łódź – UNI Opole 3:0 (25:17, 25:22, 25:14)
2022-03-21: Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-03-21: E.Leclerc Moya Radomka Radom – #VolleyWrocław (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).