Bundesliga: Robert Lewandowski znów w jedenastce kolejki "Kickera"

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski po raz dziesiąty w sezonie - co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich piłkarzy - znalazł się w jedenastce kolejki Bundesligi, wybieranej przez prestiżowy magazyn "Kicker". Napastnik Bayernu Monachium strzelił w sobotę dwa gole w meczu z Unionem Berlin (4:0).

Kapitan reprezentacji Polski w końcówce pierwszej połowy trafił z rzutu karnego, a swój dorobek poprawił tuż po przerwie - w 47. minucie.

Za udany występ w 27. kolejce Lewandowski otrzymał wysoką notę 1,5 (w skali od 1-6; im niższa, tym lepsza).

33-letni piłkarz zdobył dotychczas 31 bramek i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi, a jego zespół jest liderem tabeli.

Najlepszym piłkarzem 27. kolejki wybrano Paulinho z Bayeru Leverkusen (nota 1, oznaczająca klasę światową). Brazylijczyk wszedł na boisko w końcówce niedzielnego meczu z Wolfsburgiem, ale zdążył zdobyć dwie bramki, a jego zespół zwyciężył 2:0.